Спеціальні потреби

Настав час, щоб Росія розплачувалась за свою війну – слухання у Конгресі про передачу заморожених активів РФ Україні


Українські прапори з іменами загиблих військовослужбовців у ході російської війни. 7 листопада 2023 р. REUTERS/Gleb Garanich
Українські прапори з іменами загиблих військовослужбовців у ході російської війни. 7 листопада 2023 р. REUTERS/Gleb Garanich

У Конгресі США тривають слухання стосовно законопроекту про передачу заморожених російських активів Україні.

Як повідомили журналісти Голосу Америки в ефірі передачі Час-Time, законодавці, виступаючи на підтримку законопроєкту, заявили, що саме Росія “має платити за свою війну”.

Конгресмен-республіканець Майкл Маккол, голова комітету з міжнародних відносин, заявив: “Нам потрібен план якомога швидшої перемоги, і цей план має гарантувати, що США не будуть нести цей тягар самотужки. Саме тому я вніс на розгляд законопроєкт про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців”.

За словами Маккола, цей двопартійний та двопалатний законопроєкт вимагає від адміністрації Байдена передати Україні заморожені суверенні активи Росії. “Настав час, щоб Росія розплачувалась за війну, яку вона розпочала”, – вважає Маккол.

Він також закликав “не забувати про важливість війни в Україні” і наголосив, що воєнні конфлікти, які зараз тривають, взаємопов’язані: “Росія, Китай та Іран працюють разом, щоб підірвати безпеку Сполучених Штатів і наших найближчих союзників та партнерів”.

“Якщо Путін досягне успіху в Україні, це лише підбадьорить наших ворогів і підірве інтереси нашої власної нацбезпеки”, – переконаний конгресмен від Республіканської партії.

Його законопроєкт, розповів Маккол під час слухань у Конгресі, також унеможливлює повернення російських активів до РФ, доки вона не виплатить компенсацію Україні.

Конгресмен-демократ Грегорі Мікс, співголова Комітету з міжнародних відносин, своєю чергою, під час слухань додав: “З розвитком війни має розвиватися і наша економічна стратегія. Це включає і підтримку України, яка дозволить їй стати повноцінним економічним гравцем у Європі. І це потрібно робити під час війни, а не лише після перемоги України”.

Законопроєкт, про який йдеться, за словами Грегорі Мікса, стосується одного з потенційних інструментів, який досі не був використаний: передачі заморожених російських суверенних активів на допомогу Україні.

“Це один із засобів, до якого ми повинні прагнути разом з нашими європейськими партнерами. Наразі ми бачимо обнадійливі сигнали від Європи, де зосереджена більшість цих російських активів і чиї правові умови є більш вимогливими”, – каже Мікс.

Він також наголосив на важливості координації дій з демократичними союзниками США у спільній підтримці України.

“Наша єдність і рішучість завжди були тим, на що Путін не сподівається”, - підсумував Мікс.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG