Спеціальні потреби

У Ємені четвертий день поспіль тривають протести


Протести у Ємені
Протести у Ємені

Опозиція у Ємені вже четвертий день поспіль влашутвала протести у столиці Сані, вимагаючи усунення від влади авторитарного президента Алі Абдалли Салеха.

Щонайменше 1000 студентів, юристів та інших активістів рушили ходою від Університету Сани до центру столиці. Вони скандували гасла проти президента Салеха. Подібні лозунги вигукували єгипетські мітингувальники, які змусили свого президента Госні Мубарака піти у відставку минулого тижня після 30-річного правління Єгиптом.

Єменські демонстранти також засуджують поширену у країні корупцію на урядовому рівні.

Прихильники Салеха також зібралися у понеділок у Сані. Єменські правоохоронці намагалися не допустити до сутичок між групами мітингувальників. Демонстрації також проходили у південному місті Таїз.

У неділю сили безпеки у Сані застосували кийки у намаганнях розігнати учасників акції протесту проти Салеха. Базована у США правозахисна організація «Вахта прав людини» піддала критиції дії поліцейських, звинувачуючи їх у використанні пістолетів-електрошокерів для «брутального» побиття мирних демонстрантів, без провокації.

За повідомленням єменського державного телебачення, у зв’язку зі заворушенням у Ємені Салех скасував запланований на цей місяць візит до Сполучених Штатів.

XS
SM
MD
LG