Спеціальні потреби

«Світове товариство майбутнього» підбиває підсумки 2010-го року


2010-ий рік запам’ятався екстремальною погодою, рекордними снігопадами взимку та посухою й повенями влітку. Протягом року світ намагався вибратися з економічної прірви. Американці боролися з найбільшою екологічною катастрофою в історії країни, викидом нафти у води Мексиканської затоки. Цього ж року людство зробило значний поступ у галузі медицини. Що все це означатиме для майбутнього, намагаються спрогнозувати експерти організації під назвою «Світове товариство майбутнього». Ця організація випускає щорічний прогноз, як економіка, технології та суспільство впливатимуть на світовий розвиток.

Президент організації Тим Мек каже, що цього року великий стрибок у розвитку зробила медицина. Мек відзначає співпрацю спеціалістів у сферах нано-, біо- та інформаційних технологій, які створюють нові підходи до лікування, нові методи діагностики без оперативного втручання.

Мек додає, прогрес у сфері штучного розуму може привести до того, що незабаром інвалідам зможуть допомагати роботи-медсестри на голосовому управлінні.

У галузі охорони довкілля Мек прогнозує, що проблеми, спричинені кліматичними змінами, поглиблюватимуться доти, доки не будуть прийняті глобальні заходи, щоб зупинити ці процеси:

«У деяких ділянках ми досі не встановили рівень шкоди від кліматичних змін, наприклад в океанічних водах. Я говорю не тільки про глибинні потоки, ми маємо також зрозуміти, як зміни температур води в океані вплинуть на біологічні системи та довкілля загалом».

Тим Мек каже, що один з найбільших забруднювачів довкілля – Китай:

«Їх підходи до охорони навколишнього середовища, небажання перейматися цією справою, намір продовжувати спалювати вугілля для виробництва електроенергії – все це призводить до глобального забруднення».

Втім Мек стверджує, що нове покоління китайців намагається таки змінити політику країни із захисту довкілля.

Щодо економіки, то на думку Мека, пропри те, що криза у Сполучених Штатах примусила людей змінити свій підхід до ведення бізнесу – майбутнє залишається туманним:

«Ми не знаємо, коли і як рецесія зупиниться, і важко передбачити, що на нас чекає. Адже за цей час багато елементів економічної системи видозмінились».

Компанії по всьому світі продовжують скорочувати традиційні пільги для своїх працівників, як то пенсійне забезпечення та медичне страхування. І Мек не певний, чи ці пільги колись будуть відновлені.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG