Спеціальні потреби

Washington Post: Дональд Трамп - «маріонетка Путіна»


У п'ятницю, 7 жовтня, в той час як більша частина населення США стежила за останніми викриттями стосовно Дональда Трампа, американське розвідувальне співтовариство зробило тривожну і безпрецедентну заяву: Росія намагається «втрутитися у виборчий процес в США» за допомогою хакерських атак, націлених на політичні організації та окремі особи, в тому числі Національний комітет Демократичної партії.

Про це йдеться у редакційній статті впливового видання The Washington Post.

Ця заява розвідувальної спільноти США належним чином занепокоїла кандидата від демократів Гілларі Клінтон, яка під час дебатів в неділю ввечері сказала, що «ніколи в історії нашої країни ми не знаходилися в ситуації, коли супротивник, іноземна держава, так наполегливо намагається вплинути на результат виборів».

А Трамп? Знову кандидат від Республіканської партії зіграв роль захисника Володимира Путіна. «Вона не знає, що за зломом стоять росіяни, - сказав він про Клінтон - Можливо, ніякого злому і не було». Трамп отримує секретні розвідувальні звіти, так що він точно ознайомлений з доказами того, що підтримувані Москвою хакери зламали електронну пошту та іншу переписку Демократичної партії, і спробували проникнути в державні виборчі системи. Так чому ж він тоді це заперечує? Те, що Трамп захищає поведінку агресивного суперника США, а також непрозорість його мотивації є одними з найбільш тривожних аспектів його «токсичної» передвиборної кампанії, - пишуть автори редакційної у WP.

Експерти розходяться в поглядах щодо того, чи дійсно Путін намагається домогтися перемоги Трампа на виборах, як це заявляє Гілларі Клінтон, або просто намагається посіяти замішання і недовіру до чесності американської демократії. Але витік інформації через WikiLeaks розрахований на ураження Клінтон - йдеться у редакційній WP - більшість недавніх електронних листів від голови її передвиборчої кампанії містили витяги з її приватних виступів перед представниками ділових кіл США. Час, вибраний для зливу цієї інформації, був чітко розраховано, щоб завдати максимального удару демократам, що вкотре підтверджує заяви про те, що сайт WikiLeaks не є борцем за прозорість і справедливість, але охоче виступає політичним агентом Кремля.

Можливо, Трамп нічого не знає про все це - так він сам сказав, протестуючи проти закидів на його адресу. Але він захищав Путіна і його злочини протягом усієї своєї кампанії. Він відкидав той факт, що журналісти та інші противники російського правителя були вбиті, і стверджував, що Росія не вторгалася в Україну. Він неодноразово називав Путіна кращим лідером, ніж президент Обама.

The Washington Post пише, що в ході недільних дебатів Трамп виголосив низку помилкових заяв про інтервенцію Росії в Сирію, зазначивши, що ця кампанія спрямована на боротьбу з «Ісламською державою», хоча майже всі російські бомби були скинуті на повстанські угруповання, що борються проти режиму Башара Асада, або на цивільне населення. Відтак Трамп відкинув заяву свого напарника Майка Пенса про те, що «провокації з боку Росії необхідно зустріти американською силою», і США повинні розглянути питання використання «військової сили для здійснення ударів по військових об'єктах режиму Асада», якщо бомбардування Алеппо продовжуватиметься. (До речі, у понеділок, Пенс намагався з’ясувати, що такого він не говорив під час дебатів з кандидатом у віце-президенти від Демократичної партії Тімом Кейном.)

«Я думаю, було б чудово, якби у нас були хороші відносини з Росією, тому що ми могли б боротися з ІДІЛ разом», - сказав Дональд Трамп на дебатах в неділю.

Одначе -- ось чого ми не знаємо: чи пропонує Дональд Трамп співпрацю з режимом, заполоненим ідеєю підриву і послаблення американської влади, через незнання і наївність, або через особисті та ділові інтереси, яких він не розкриває? Путін, напевне, знає відповідь на це запитання - але американські виборці не знають, - роблять висновок автори редакційної статті впливового видання The Washington Post.

Дивіться також: Дмитро Сологуб: "Етап очищення банківської системи наближається до закінчення, і зараз ми можемо говорити про її перезавантаження"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG