Спеціальні потреби

В умовах кризи світ відзначає Всесвітній день біженців


Сирійські біженці в Лівані
Сирійські біженці в Лівані

За приблизними підрахунками Управління верховного комісара ООН у справах біженців, у світі тепер є 65.3 мільйона людей, які були змушені залишити свої домівки, тобто на 10% більше, ніж торік. Половина із них – це діти.

Голова управління Філіппо Гранді каже, що велика кількість біженців приносить важливе послання багатим країнам Європи та інших регіонів світу:

«Якщо ви не розв’яжете проблем, вони прийдуть до вас, і це важливе послання. Це болісне послання, і воно болісне тому, що забрало людям так багато часу в багатих країнах зрозуміти це, і, я думаю, що це заклик до дій».

Приблизно 10 мільйонів біженців у світі – сирійці. Три мільйони втекли до сусідніх країн, а решта залишилася на території країни.

Як багато інших, табір біженців Гашем, що в північному районі Іраку, набирає характеру постійності. Менеджер табору Ахмед Абдо каже, що мешканці втрачають надію на повернення додому.

«Люди намагаються покращити своє життя, додаючи більше кімнат до житлової площі, включно з гостьовими кімнатами, а також інші приміщення при домі, тому що, щиро кажучи, ці люди втратили надію, що вони зможуть повернутися додому до своїх будинків у найближчому майбутньому».

Протягом минулого року мільйони біженців і мігрантів намагалися дійти до Європи, але Управління верховного комісара у справах ООН у справах біженців повідомляє про «клімат ксенофобії» по всьому континенті.

Лише у травні 19 тисяч мігрантів прибули до берегів Італії з Північної Африки. Європейський Союз намагається співпрацювати з лівійською береговою охороною, щоб припинити наплив людей.

Дивіться також: Ось куди Обама переїде з Білого дому

Ось куди Обама переїде з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

XS
SM
MD
LG