Спеціальні потреби

Почалася робота по визначенню буферної зони на сході України


Андрій Лисенко
Андрій Лисенко

Високопоставлені представники українських і російських військових у п’ятницю провели зустріч, присвячену визначенню меж 30-кілометрової «буферної зони» в Східній Україні, з якої урядові війська і сепаратисти мають вивести важкі озброєння.

Про це повідомили представники української армії.

За їх словами, тристороння група, до якої також увійшли 76 російських військових і представники ОБСЄ, провела зустріч у районі на північ від Донецька на сході України.

«Ця група, зокрема, працюватиме над визначенням ліній поділу та меж так званої буферної зони», – заявив представник українських військових Андрій Лисенко.

Проте російський МЗС спростував українське повідомлення про участь в цих переговорах представників Росії, зазначивши, що вони ведуться з представниками областей.

«МЗС Росії спростовує повідомлення агентства Reuters про те, що нібито в Донецькій області проходить якась зустріч російських і українських військових за визначенням« буферної зони між позиціями «ДНР» і «ЛНР» та українською стороною», – йдеться в заяві російського міністерства.

«У цьому зв’язку відзначаємо, що всі питання, пов’язані з реалізацією режиму припинення вогню, обговорюються між представниками української сторони і представниками окремих районів Донецької та Луганської областей, – йдеться далі в заяві. – Роль російської сторони, як члена Контактної групи, полягає в тому, щоб у взаємодії з місією ОБСЄ надавати даному процесу необхідне сприяння».

Москва також заперечує будь-яку військову причетність до конфлікту в Україні, в якому вже загинуло понад три тисячі людей, чи в озброюванні сепаратистів, незважаючи на те, що Київ і Захід кажуть, що на це є незаперечні докази.

На зустрічі в Мінську 19 вересня представники України, Росії та ОБСЄ дійшли згоди про створення буферної зони, з якої повинна бути виведена артилерія, важке озброєння і міни для реалізації угоди про припинення вогню, оголошеного 5 вересня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG