Спеціальні потреби

Альтернативна енергетика США є дотаційною галуззю - експерти


Альтернативна енергетика є дотаційною
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Альтернативна енергетика є дотаційною

Запорукою економічної стабільності у майбутньому уряд США бачить розвиток нових джерел енергії. Торік провідним альтернативним постачальником стали вітрові турбіни. На сьогодні понад сорок п’ять тисяч вітряків по всій країні виробляють 60 тисяч мегават енергії. Одна турбіна може забезпечити потреби 500 приватних будинків.

Стрімкому розвитку галузі сприяють податкові пільги, які субсидують витрати на виробництво цього типу енергії. Щоправда, ця програма вигасла наприкінці минулого року і була продовжена адміністрацією Обами лише до кінця цього року. Тож представники індустрії ведуть активну кампанію поновлення дії пільг у майбутньому.

Скотар Піт Ферел майже втратив своє ранчо під час торішньої посухи у Канзасі. Від банкрутства, каже він, його врятували стометрові вітрові турбіни, які знаходяться на території його господарства:

«У моєму випадку це подвоїло потік доходів і допомогло перечекати кризу. Турбіни виявилися критично-важливими для виживання».

Вітрові електростанції, як у Піта, дедалі частіше можна побачити у США. Це альтернативне джерело енергії допомагає багатьом власникам землі, на якій розташовані турбіни, поповнити домашній бюджет. Він каже:

«Вітер дує навіть під час посухи. Це, мабуть, наша найкраща «посухостійка культура». Чимало фермерів і скотарів починають розуміти цей факт».

Якщо господарники і починають це усвідомлювати, законодавці у Вашингтоні не зовсім свідомі того, що скасовуючи пільги на виробництво альтернативних джерел енергії, вони ставлять під загрозу існування вітрових електростанцій. Лише завдяки інтенсивним переговорам в останню хвилину фермери зуміли продовжити їх дію у січні. Піт каже, що без субсидій він не зможе розвивати цей бізнес:

«Податкові пільги допомогли мені почати займатися цим проектом. Я би хотів його закінчити».

Закон від 1992 року, який гарантує пільги виробникам альтернативних джерел енергії, є чинним лише до кінця поточного року. Піт переконаний, якщо закон не поновлять – постраждає ціла індустрія:

Усі енергетичні компанії отримують субсидії від уряду як федерального, так і місцевого. Ми хочемо бути на рівних умовах, і ми зможемо досягти успіху, якщо у нас будуть пільги.
Ерін Боузер
«Індустрія вітрової енергії розвивається швидше, коли є податкові пільги і негайно зупиняється, якщо у них забирають гроші. Як тільки поновлюються субсидії, поновлюються інвестиції».

«ІДП Ренювебелс» – третій за розміром постачальник вітрової енергії у США. У компанії кажуть, що субсидії не лише сприяють розвитку альтернативних джерел енергії, але й дозволяють успішно конкурувати з електростанціями, які працюють на традиційних джерелах енергії, таких як вугіллі та газ.

Говорить директор з управління проектами Ерін Боузер:

«Усі енергетичні компанії отримують субсидії від уряду як федерального, так і місцевого. Ми хочемо бути на рівних умовах, і ми зможемо досягти успіху, якщо у нас будуть пільги».

«Вітрова енергія 13» – найбільша виставка досягнень індустрії у Сполучених Штатах. Генеральний директор Американської асоціації енергії вітру Том Кірман, звертаючись до присутніх на зібранні, пообіцяв домагатися поновлення кредитних пільг і запровадження довгострокової податкової політики.

У між часі компанії користуються існуючою програмою, яка на пільгових умовах надає кредити на спорудження нових вітрових турбін.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG