Спеціальні потреби

В Ірані ув'язнили журналіста Washington Post, назвали "шпигуном"


Джейсон Резаян та його дружина Еганех Салехі . Тегеран, Іран. 11 квітня 2013 г.
Джейсон Резаян та його дружина Еганех Салехі . Тегеран, Іран. 11 квітня 2013 г.

Іранська влада повідомила у неділю, що журналіст Washington Post Джейсон Резаян засуджений до тюремного ув'язнення, термін якого не зазначається. У жовтні він був визнаний винним у шпигунстві.

Державне телебачення Ірану розмістило на своєму сайті повідомлення про вирок, з яким виступив представник судової системи Ірану Голамхоссейн Мохсені Ежеі. Він зазначив, що вирок остаточно не оформлений, і нічого не сказав про тривалість ув'язнення.

Адвокат Резаяна, Лейла Ахсан, повідомила, що її не повідомили про вирок. Газета Washington Post також не має інформації про вердикт.

Держдепартамент США закликав Іран «анулювати цей вирок і негайно звільнити Джейсона, щоб він міг повернутися до родини». Зовнішньополітичне відомство також закликало Тегеран звільнити двох інших американців, які утримуються в цій країні: Саїда Абедіна і Аміра Хекматі - і разом з американською стороною встановити місцезнаходження четвертого громадянина США, Роберта Левінсона.

Керівник бюро Washington Post в Тегерані, Резаян перебуває під вартою з липня 2014 року. У середині жовтня йому було винесено обвинувальний вирок. Сім'я журналіста і редакція Washington Post відкидають висунуті проти нього обвинувачення і вже неодноразово виступали із закликом до його звільнення.

Іранські державні ЗМІ, посилаючись на обвинувальний висновок, стверджують, що Резаян збирав інформацію про іранські громадянах та іноземцях, які обходили економічні санкції США проти цієї країни, та передавав зібрану інформацію Вашингтону. Іранське державне телебачення не раз називало Резаяна «американським шпигуном».

Розвідувальний підрозділ впливового Корпусу вартових Ісламської революції раніше цього місяця випустив доповідь, в якій заявив, що Резаян, що має громадянство США та Ірану, є агентом Сполучених Штатів, які намагаються «повалити» ісламський уряд Ірану.

Ув'язнення Резаяна у в'язницю і судовий процес над ним проходили одночасно з переговорами Ірану із США та п'ятьма іншими світовими державами про угоду щодо ядерної програми Тегерана. Договір покликаний не допустити створення Іраном ядерної зброї в обмін на скасування санкцій. Однак документ жодним чином не стосується долі Резаяна та інших американців, яких утримує Іран.

Одночасно з Резаяном була арештована його дружина Еганех Салехі і два фотожурналіста, але пізніше вони були звільнені..

Дивіться також: Так проходить адаптація сирійських біженців до життя у США

Так проходить адаптація сирійських біженців до життя у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG