Спеціальні потреби

Обама проводить "індивідуальну роботу" з опонентами


Обама взявся за "індивідуальну роботу"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Обама взявся за "індивідуальну роботу"

Цього тижня президента Барак Обама планує провести три особисті зустрічі з законодавцями на Капітолійському пагорбі. Таким чином Обама намагається нарешті досягти міжпартійного компромісу у широкому спектрі питань - від бюджетних скорочень до імміграційної реформи.

Такий персональний підхід щодо вирішення справ не дуже притаманний офіційному Вашингтону, але президент вдався до такої тактики у сподіванні нарешті вивести ситуацію з глухого кута та покласти край політичному протистоянню:

Минулого місяця з наближенням терміну вступу в дію автоматичних скорочень, президент Обама неодноразово піддавав Конгрес гострій критиці:

«Республіканці в Конгресі не погодились на компроміс, вирішивши не просити нічого від найзаможніших американців, а радше дозволити, щоб ці скорочення лягли виключно на плечі середнього класу».

Тепер, коли скорочення вступили в дію, президент вдався до іншої тактики:

«Я все ще вірю, що ми можемо знайти спільну мову та досягти великих результатів».

У рамках тактики, яку в певних колах охрестили «сподіванням на особистий шарм», президент проведе кілька зустрічей з законодавцями від обох партій:

«Я веду діалог і з республіканцями, і з демократами, щоб ми могли вийти з цього глухого кута».

Минулого тижня президент мав дві робочих вечері з законодавцями-республіканцями, у тому числі зі спікером Палати представників Джоном Бейнером. Спікер так окреслив зустріч:

«Після чотирьох років в офісі він нарешті готовий до справжньої розмови з республіканцями. Це, на мою думку, добра ознака. Я дуже сподіваюсь на якійсь конкретний результат».
Якщо президент продовжуватиме наполягати на збільшенні податків, далеко ми не зайдемо. Якщо президент не визнає, що ми занадто витрачаємо, з мертвої точки ми не зрушимося.
Джон Бейнер, спікер Палати представників

Щоправда, між партіями залишається глибока політична прірва, як це підкреслює Бейнер, особливо щодо способів зменшення дефіциту:

«Якщо президент продовжуватиме наполягати на збільшенні податків, далеко ми не зайдемо. Якщо президент не визнає, що ми занадто витрачаємо, з мертвої точки ми не зрушимося».

Очевидно, щоб продовжувати фінансування федерального уряду, збільшити межу на зовнішні позичання та запровадити довготривалі реформи для зменшення дефіциту, необхідна міжпартійна домовленість. Співпраця партій також потрібна і у питанні реформування системи контролю за вогнепальною зброєю та імміграційної системи.

Лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі наполягає, що Обама завжди був готовий до компромісу з республіканцями:

«Він завжди прислухався, йшов на поступки та брав до уваги їх позицію».

Схоже, що сторони ніяк не знайдуть спільний ґрунт, навіть у час коли країна потребує рішучих дій своїх лідерів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG