Спеціальні потреби

У Washington Post припускають, що Путін випробовує Трампа, загострюючи ситуацію на сході України


Чи може бути лише збігом, що підтримувані Росією сили в Україні почали найбільший за кілька місяців наступ на наступний день після телефонної розмови Путіна з президентом Трампом?
Редація The Washington Post

Росія перевіряє, чи піддасться Трамп тиску з її боку. Так впливове американське видання The Washington Post оцінило обстріли позицій української армії з боку сепаратистів на сході України.

"Чи може бути лише збігом те, що підтримувані Росією сили в Україні почали найбільший за кілька місяців наступ наступного дня після телефонної розмови Путіна з президентом Трампом? Так чи інакше, ми в цьому сумніваємося", - відзначає авторитне видання.

У The Washington Post припускають, що Путін вирішив натиснути на Трампа, загостривши ситуацію в Україні, у відповідь на незняття Білим домом санкцій, накладених на Росію за її незаконну анексію Криму, та після того, як республіканські законодавці та прем'єр-міністр Великої Британії наголосили на важливості збереження тиску на Росію за її протизаконні дії.

"Можливо, Путін хотів зірвати зустріч українського президента Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, його найсильнішим західним союзником", - також міркують у виданні.

Коли я заявив в інтерв'ю, що "Путін не піде в Україну, добре запам'ятайте мої слова", я мав на увазі, Якщо я буду президентом США
Трамп у серпні 2016-го року

Редакція відзначає, що ескалація насильства може поставити під загрозу "повільний прогрес", якого Україна досягла в економічних та інституційних реформах.

"Це, швидше за все, одна з цілей пана Путіна. Інша - підштовхнути Трампа до поступок, яких прагне Москва: не лише скасування санкцій, але і згоди на встановлення російської сфери впливу, яка включатиме Україну", - йдеться у редакційному матеріалі.

Видання вважає, що в обмін (на бажані поступки Трампа щодо санкцій та України - прим. ГА) Путін пропонує Вашингтону «співпрацю» у боротьбі з ІДІЛ. Якщо Трамп прийме пропозицію Москви, результатом стане "зменшення впливу США на міжнародній арені", переконані у The Washington Post.

Президент США Дональд Трамп неодноразово наголошував, що позитивно ставиться до можливості співпраці із Росією заради подолання ІДІЛ. При цьому він відзначав, що у випадку, якщо досягнути вигідної для США угоди із Путіним не вдасться, він буде жорсткішим щодо Путіна, ніж його конкурент на президентських виборах, демократ Гілларі Клінтон.

У серпні 2016-го року, уточнюючи одну зі своїх заяв щодо Росії, Трамп (на той час кандидат у президенти - прим. ГА) наголосив - якщо його буде обрано президентом, Путін не піде в Україну.

"Коли я заявив в інтерв'ю, що "Путін не піде в Україну, добре запам'ятайте мої слова", я мав на увазі, якщо я буду президентом США. Росія вже у Криму", - твітував Дональд Трамп тоді.

Трамп критикував The Washington Post за поширення неправдивої інформації щодо нього

Раніше президент США Дональд Трамп критикував The Washington Post за нібито поширення неправдивої інформації щодо нього.

"Висвітлення моєї діяльності у New York Times та Washington Post є настільки неправдивим та сповненим злості, що видання "Таймс" навіть вибачалося перед своїми передплатниками, яких стає все менше, та читачами. Вони неправильно висвітлюють мене із самого початку, досі не змінили курс і ніколи цього не зроблять. БЕЗЧЕСНІ", - твітував Трамп минулого тижня.

У ході виборів редколегія видання The Washington Post підтримала конкурента Трампа, демократа Гілларі Клінтон, а Трампа назвала "жахливим" кандидатом у президенти.

Дивіться також: Ірина Верещук: "Місцеві громади є основним стовпом, на якому тримається держава Україна"

Ірина Верещук: "Місцеві громади є основним стовпом, на якому тримається держава Україна". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG