Спеціальні потреби

Нова Воєнна доктрина України визначає Росію військовим противником


Рада національної безпеки і оборони України схвалила нову Воєнну доктрину, в якій Росія визначається військовим противником і заявляється про прагнення України вступити до НАТО.

Доктрина підтверджує відмову від політики позаблоковості та відновлення стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію, визначає ознаки виникнення збройного конфлікту всередині України, в тому числі інспірованого іноземними державами.

Офіційної реакції з боку Росії поки що немає. Москва виступає проти вступу України в НАТО і рішуче відкидає заяви про те, що вона відправляє війська і техніку сепаратистам на сході України.

Схвалення доктрини відбулося на тлі серйозної політичної напруженості у зв'язку з намаганнями президента Петра Порошенка домогтися прийняття конституційних поправок, які передбачають передачу частини повноважень від центру до регіонів, включаючи території на сході країни, які контролюються сепаратистами. Противники поправок вважають, що їх прийняття, фактично, стане капітуляцією перед Росією.

Поки що неясно, чи визначення Росії як противника у Воєнній доктрині приглушить виступи проти децентралізації.

Тепер доктрина буде спрямована Порошенку на підпис.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони Порошенко заявив, що доктрина «не тільки офіційно констатує, що військовим противником України є Російська Федерація, а й ставить завдання передислокації військових частин і створенню належної військової інфраструктури в східних і південних областях».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG