Спеціальні потреби

Оманливе затишшя в Україні (Chicago Tribune)


Війна на Донбасі поступилася першим місцем на шпальтах американських газет підписанню ядерної угоди з Іраном. Дипломати у Вашингтоні переключили увагу на більш знайоме середовище Близького Сходу. Однак їм добре відомо, що дії Росії не можна залишати поза увагою, а Володимир Путін – «у минулому полковник КДБ, а тепер Петро I сучасності (з дрібкою Сталіна) цілком здатен, якщо захоче, занурити Європу та світ у протистояння часів «холодної війни», яке не тільки швидко повернеться у заголовки газет, а й стане головним чинником війни та миру в світовій політиці». Про це в газеті Chicago Tribune пише колишній кореспондент телерадіокомпанії Сі-бі-ес у Москві та викладач Гарварду Марвін Калб.

Попри зусилля, яких доклали Анґела Меркель, Франсуа Олланд та Петро Порошенко до підписання угоди про припинення вогню на Донбасі, щоденні порушення цього перемир’я вказують на те, що лише у Володимира Путіна є здатність керувати подіями. Отже, якими можуть бути його наміри?

Калб наводить три можливі пояснення нинішньому затишшю: увага Путіна може бути зайнята поточними економічними негараздами в Росії, або він готує загострення подій на Донбасі та наступ на Маріуполь, або, за найгіршим для США сценарієм, він може планувати напад на Естонію під приводом захисту її російськомовного населення.

Росія не готова до розгортання бойових дій. США, втомлені від постійних війн, також не готові вступитися за Естонію. «Але те, що питання може бути поставлено саме так, підкреслює важливість ролі Путіна у визначенні майбутнього напряму американської дипломатії та подій у світі», – пише експерт.

XS
SM
MD
LG