Спеціальні потреби

У США придумали, чим покарають росіян за кібератаки на президентські вибори - Washington Post


Щоб застосувати санкції ... необхідно по-перше, обґрунтувати, чому виборча інфраструктура, така як бази даних виборців належала до "критичної інфраструктури" і по-друге, довести, що росіяни завдали їй шкоди...

Елементом покарання Росії за втручання у вибори у США може стати порушення карних справ проти фігурантів. Про це з посиланням на джерела в уряді США повідомляє впливове видання The Washington Post.

У якості варіантів відповіді також розглядаються додаткові санкції проти Росії. На заваді цьому стоїть те, що кібервтручання у перебіг виборів з боку Росії не сягнуло рівня на якому, відповідно до чинного законодавства США, проти його замовників та виконавців можна було би застосувати наявні інструменти протидії кіберзлочинам, спрямованим проти США, як-то санкції та ін.

Існуюча програма санкцій у відповідь на шкідливу кібердіяльність, спрямовану проти США, стосується виключно завдання шкоди комп'ютерним системам т.з "критичної інфраструктури" (енергетична та транспортна інфраструктура) та промислового кібершпіонажу і не охоплює втручання у вибори.

Окрім того втручання у вибори з боку Росії носило досить виважений характер.

"(Щоб застосувати санкції відповідно до діючого законодавства - прим. ГА) необхідно по-перше, обґрунтувати, чому виборча інфраструктура, така яя бази даних виборців належала до "критичної інфраструктури" і по-друге, довести, що росіяни реально завдали їй шкоди. Це не так просто зробити", - заявив виданню співрозмовник в уряді США.

... Це не так просто зробити

Хоча вважається, що хакери російського уряду проникли до щонайменше однієї бази даних виборців на рівні окремого штату, вони не змінювали інформацію у базах.

З огляду на це, повідомляє видання, уряд США зараз працює над новими президентськими ініціативами, які законодавчо дозволять відповісти на втручання з боку Росії у вибори.

Раніше американські ЗМІ повідомили про буцімто наявність в американських спецслужбах консенсусу, що втручання Росії у вибори у США мало на меті сприяти перемозі республіканця Дональда Трампа, якого вважають прихильним до Москви.


Дивіться також: Український ІТ-спеціаліст знайшов своє покликання в американській індустрії "кібербезпеки"

Український ІТ-спеціаліст знайшов своє покликання в американській індустрії "кібербезпеки". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG