Спеціальні потреби

ВООЗ: Система охорони здоров'я на сході України наближається до колапсу


Знищення дитячої лікарні через вторгнення Росії в Україну в Маріуполі. Міністерство оборони України через REUTERS.
Знищення дитячої лікарні через вторгнення Росії в Україну в Маріуполі. Міністерство оборони України через REUTERS.

Матеріал є перекладом статті Центральної служби "Голосу Америки", яка вийшла англійською мовою.

Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що система охорони здоров’я на сході України майже зруйнована, що піддає ризику життя тисяч людей в Маріуполі та інших населених пунктах, які перебувають в облозі російських сил.

Представники охорони здоров'я ООН кажуть, що дуже важливо, щоб вони отримали негайний доступ до Маріуполя та інших населених пунктів, які найбільше постраждали від бойових дій на сході України. Вони кажуть, що отримали повідомлення про те, що майже всі медичні заклади та лікарні в таких місцевостях, як Луганська область, пошкоджені або зруйновані.

ВООЗ закликає надати доступ до постраждалих територій, щоб оцінити потреби в галузі охорони здоров’я та надати важливе медичне забезпечення хворим і пораненим. Виступаючи у Львові, речник ВООЗ Бхану Бхатнагар сказав, що ВООЗ поки що не змогла потрапити в Маріуполь і їй не відомо про стан здоров’я населення, що перебуває в облозі.

Протягом останніх двох місяців Маріуполь зазнає невпинних бомбардувань і обстрілів з боку російських військ. Місто зрівняно з землею. Десятки тисяч людей, як повідомляється, живуть у підземних бункерах із обмеженою кількістю їжі, води та медикаментів.

Бхатнагар сказав, що ВООЗ переміщує товари, які, на думку організації, необхідні в Маріуполі, ближче до міста. Але він додав, що важливо, щоб безпечний прохід був створений швидко.

Нам потрібно припинити боротьбу принаймні на два дні, щоб перемістити життєво важливі запаси, а також оцінити потреби в галузі охорони здоров’я», – сказав він. "Ми очікуємо найгіршого. Система охорони здоров'я, яка повністю занепала, і яка несе за собою всілякі побічні ефекти. Звичайно, є люди з травмами, пов'язаними з конфліктом, яким потрібна допомога."

Бхатнагар зазначив, що є також люди з хронічними захворюваннями та іншими потребами в медичній допомоги, які не мають доступу до життєво важливих ліків. Він сказав, що результати нового опитування ВООЗ серед 1000 домогосподарств по всій Україні показують руйнівний вплив цієї війни на доступ до медичної допомоги.

«Два з п’яти домогосподарств мають принаймні одного члена з хронічними захворюваннями, такими як рак, діабет та хвороби серця», – сказав він. "З них кожен третій відчуває труднощі з доступом до медичної допомоги для цих хронічних захворювань. Наше опитування також показує, що війна впливає на поведінку людей, які шукають лікування - менше третини домогосподарств заявили, що нещодавно звернулися за медичними послугами".

Бхатнагар додав, що 39% людей кажуть, що ситуація з безпекою заважає їм звертатися за допомогою з лікуванням, а 27% кажуть, що в їхньому районі немає медичних послуг.

ВООЗ підтвердила 162 напади на заклади охорони здоров’я та персонал, принаймні 73 людини були вбиті.

Дивіться також: Віталій Кім: про воду в Миколаєві, посівну, заблоковані порти та ситуацію на фронті. Відео

XS
SM
MD
LG