Спеціальні потреби

ВООЗ: Система охорони здоров’я України під ударом Росії


На фото: Атомобілі та будівля лікарні, зруйновані внаслідок авіаційного удару під час вторгнення Росії в Україну
На фото: Атомобілі та будівля лікарні, зруйновані внаслідок авіаційного удару під час вторгнення Росії в Україну

Матеріал є перекладом статті Центральної служби "Голосу Америки", яка вийшла англійською мовою.

У Всесвітній організації охорони здоров’я стверджують, що напади російських військ на медичний персонал і об’єкти в Україні перешкоджають зусиллям з надання життєво необхідної медичної допомоги постраждалим у війні.

Організація Об’єднаних Націй зафіксувала 4450 жертв серед цивільного населення, включно із майже 1900 вбитими і 2560 пораненими з початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Але Управління Верховного комісара ООН з прав людини, яке веде підлік цивільних жертв війни, вважає цю кількість сильно заниженою.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що з початку війни доставила по Україні 216 тонн невідкладної медичної допомоги та обладнання. Однак речник ВООЗ Бхану Бхатнагар заявив, що лише трохи більше половини поставок досягли цільового призначення.

Бхатнагар, який перебуває у Львові, пояснив труднощі із доставкою допомоги у зоні бойових дій. На даний момент, за його словами, ВООЗ підтвердила 108 випадків нападів на систему охорони здоров’я, включно з лікарнями, медичним персоналом, машинами швидкої допомоги, товарами та складами.

«У результаті цих нападів загинули щонайменше 73 людини, 51 людина отримала поранення. І ми продовжуємо найрішучіше засуджувати всі напади на охорону здоров’я, які не лише позбавляють людей життєво важливих послуг, але й порушують міжнародне гуманітарне право», – сказав він.

Бхатнагар сказав, що бригади екстреної медичної допомоги ВООЗ створюють польові госпіталі там, де медичні установи були пошкоджені або зруйновані. І він зазначає, що у ВООЗ співпрацюють з національними та міжнародними партнерами щодо створення мобільних клінік первинної медико-санітарної допомоги.

«Приблизно 300 медичних закладів перебувають у зонах конфлікту в цей час і близько 1000 медичних закладів перебувають у зонах контроль над якими змінився. І це робить систему охорони здоров’я дійсно вразливою до пошкодження інфраструктури та серйозних збоїв щодо критично важливих послуг. А це означає, що в деяких районах доступ до ліків, медичних закладів і медичних працівників обмежений або взагалі відсутній», – сказав він.

Російські війська не змогли отримати контроль над столицею України Києвом і зосередили свою увагу на захопленны Луганська та Донецька.

З огляду на цю кризу, ВООЗ намагається розширити свою оперативну базу у Дніпрі. Речник ВООЗ Бхатнагар каже, що організація хоче бути ближче до людей, які найбільше потребують життєво необхідної допомоги.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG