Спеціальні потреби

США ввели візові обмеження проти 20 представників керівництва України


США ввели візові обмеження для 20 високопоставлених українських чиновників, які, як вважається, несуть відповідальність за застосування насильства спецпризначенцями щодо демонстрантів.

Про це повідомив високопоставлений представник Державного департаменту, який просив не називати його на ім’я. При цьому він не сказав, кого саме торкнеться заборона на видачу американських віз.

«Сьогодні ми заборонили видачу віз приблизно 20 високопоставленим членам українського уряду та іншим особам, яких ми вважаємо відповідальними за віддавання наказів, що порушують права людини та особам, причетним до придушення політичної діяльності в Україні», - сказав він.

Йдеться про «представників повного ланцюжка віддавання наказів вдатися до насильства проти демонстрантів у вівторок, заявив представник Держдепартаменту, додавши, що заборони можуть бути зняті, якщо ситуація покращиться.

За словами урядовця, США готові піти й на подальші кроки в тісній координації з Європейським Союзом, якщо сама тільки візова заборона не припинить кровопролиття в Україні. Вашингтон обіцяє уважно стежити за подальшими подіями в Україні.

Урядовець нагадав, що Сполучені Штати раніше не раз попереджали, що підуть на такі санкції, тому після останнього насильства в Києві вдалися до них.

У січні США вже скасовували візи деяких громадян України, яких вважали причетними до насильства на Майдані у листопаді і грудні минулого року, але ті громадяни мають право знову звернутися по візу, і їхнє прохання візьмуть до розгляду. Нинішні ж санкції, за словами урядовця, суворіші – йдеться про пряму візову заборону.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG