Спеціальні потреби

Спалах вірусного менінгіту у США стався через прийом заражених стероїдів


Обережно фармацевти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
Direct link

Обережно фармацевти

Партія стероїдів була виготовлена невеликою аптекою, що підняло питання посилення контролю над діяльністю фармацевтичної індустрії.

Триває слідство у справі спалаху у США інфекційного менінгіту, внаслідок якого протягом останніх двох тижнів померло 15 людей, а захворіли понад 200. Слідчі кажуть, що вірус поширився через партію заражених стероїдів, ін’єкцію яких отримали тринадцять тисяч пацієнтів з хронічним болем у спині та суглобах. Стероїдні препарати бути виготовлені массачусетською аптекою, яка робить ліки за індивідуальним замовленням. Партія ліків з обігу вилучена, робота аптеки призупинена.

Працівники галузі охорони громадського здоров’я США швидко зупинили поширення вірусу. Джон Ланза, лікар у Флориді, намагається зв’язатися з кожним пацієнтом, який отримав потенційно заражені стероїди, щоб попередити про ризик захворювання.

«Вірусний менінгіт - дуже небезпечна хвороба, тому ми робимо все у наших силах, щоб попередити цих людей про потенційну загрозу», – каже Ланза.

Внаслідок спалаху вірусу увага громадськості повернулась до питання прогалин у нормах, що регулюють діяльність так званих бутікових фармацевтичних компаній. Ці невеликі компанії створюють рецептурні препарати для пацієнтів за індивідуальними замовленнями. Дейвід Міллер – виконавчий віце-президент Міжнародної академії аптек-виробників ліків за індивідуальним замовленням.

«У вас може бути алергія до якогось компоненту препарату. Якщо ви - пацієнт похилого віку, ваша печінка та нирки вже не функціонують так, як у молодої людини, і Ви переносите ліки по-іншому. Тому ми створюємо полегшений варіант ліків», - пояснює Міллер.

Компанія також може зробити дитячі ліки більш приємними на смак. Міллер, сам фармацевт за фахом, каже, що зараження може статися багатьма шляхами.

За умов стерильної медицини треба звертати увагу на все: фармацевта, який працює над препаратом, середовище, інструменти. Якщо, наприклад, я погано помив руки, моя шкіра чи волосся торкнеться препарату, я можу занести бактерію. Середовище повинно бути стерильним, повітря відфільтрованим, дезінфікованим
Виконавчий віце-президент Міжнародної академії аптек-виробників ліків за індивідуальним замовленням Дейвід МіллерПоки що не встановлено, яким чином вірус менінгіту потрапив у стероїди в массачусетській лабораторії. Втім, місцева влада вже підняла питання, чи може бутікова аптека виконувати роль постачальника ліків на загальнонаціональному рівні. Для цього, кажуть, вони, діяльність таких аптек повинна регулюватися федеральними нормами. Патрік Люкалай представляє «Фармакопію» - групу науковців, що встановлює стандарти виготовлення ліків у США. Він каже, що діяльність аптек по всьому світі треба контролювати більш жорстко.

«Мені здається, найкращий підхід до захисту ринку ліків у країнах всього світу – це надання контролюючим органам більших наглядових повноважень», - каже експерт.

У Сполучених Штатах та інших країнах світу такі бутікові фармацевтичні компанії часто допомагають з проблемою дефіциту ліків, особливо, коли йдеться про вакцини. Вони вважаються невід’ємною частиною фармацевтичної індустрії. Тому, кажуть експерти, цілком логічно застосувати до таких компаній більш жорсткі норми та правила ведення бізнесу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG