Спеціальні потреби

Польща закликає позбавити Росію права вето в ООН


Президент Польщі Броніслав Коморовський
Президент Польщі Броніслав Коморовський

Президент Польщі Броніслав Коморовський закликав переглянути правила роботи Ради Безпеки ООН, щоб позбавити Росію права вето в цьому органі.

Коморовський був розчарований млявою реакцією ООН на російську анексію Криму і дії Москви на сході України, яка значною мірою стала можливою завдяки тому, що Росія, як постійний член Ради Безпеки, може накласти вето на будь-яку ініціативу.

«Моїм головним посланням буде те, що, ймовірно, слід провести реформу ООН, щоб цей інститут міг приймати рішення з реальних загроз, які існують сьогодні, – заявив він в Варшаві напередодні свого візиту в Нью-Йорк на наступному тижні. – Я думаю, що блокування рішень Ради Безпеки в справі України – це знак, симптом загальної слабкості ООН».

Щоб позбавити Росію права вето вимагається, щоб це рішення підтримали дві третини членів Генеральної Асамблеї ООН, а потім ратифікували дві третини країн-членів організації, включаючи Росію. Останнє означає, що Росія може накласти вето на рішення про позбавлення її права вето.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG