Спеціальні потреби

У Ватикані обирають нового Папу Римського


Кардинали, яким доручено обрати нового Папу Римського, розпочнуть голосування у вівторок за наступника Папи Бенедикта XVI.

115 кардиналів беруть участь у спеціальній месі, після якої перейдуть до Сикстинської капели Ватикану для молитви і обговорення. Вони залишаться ізольованими від зовнішнього світу до часу обрання нового Понтифіка.

Невідомо, як довго цей процес триватиме. Щодня кардинали голосуватимуть по чотири рази – двічі зранку та двічі після обіду – до того часу, як хтось із них не набере щонайменше 77 голосів -- тобто, дві третини. Виявляється, що явного фаворита нема.

Заповнені бюлетені після кожного голосування будуть спалені.

Світ буде знати, як Католицька церква матиме нового лідера, коли дим, який вийде з спеціальної рудої труби, встановленої на даху каплиці, буде білим. Проте після першого голосування присутні побачили чорний дим, що означає, що Папу Римського поки що не обрано.

Папа Бенедикт здивував світ минулого місяця, коли після восьми років він став першим за 600 років главою Римо-католицької церкви, який добровільно зрікся престолу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG