Спеціальні потреби

Перед офіційною відставкою Папа Римський попрощався з кардиналами


Папа Бенедикт XVI мав зустріч у четвер з кардиналами, після чого відбув до відпочинкової резиденції, що на південь від Ватикану, де офіційно закінчив своє правління у Католицькій церкві.

У зверненні до кардиналів у четвер, яке передавалося по ватиканському телебаченню, він обіцяв «безумовну пошану і послушенство» своєму наступнику. Його обіцянка усуває побоювання, що присутність папи у відставці може зменшити владу наступного глави Католицької церкви.

Четвер – спокійний день для римського архієрея. Після прощання з кардиналами, папський вертоліт прибув до Кастель-Ґандольфо, яке буде його тимчасовою резиденцією. Під час подорожі він мав нагоду востаннє з повітря подивитися на Ватикан, коли він ще очолював його.

Відставка Бенедикта офіційно стала чинною о 20-ій годині за місцевим часом. О тій годині закрилися двері Кастель-Ґандольфо, а службовці Швейцарської гвардії, які охороняли понтифіка, припинили офіційну службу.

У найближчих днях кардинали Католицької церкви, яким ще не виповнилось 80 років, зберуться у Сикстинській капелі (каплиці) на конклав, тобто вибори наступного глави Церкви. Тим часом кардинали, які мають обрати наступного Папу, вже збираються в Римі. Своє рішення вони повинні прийняти до середини березня – до початку Великого тижня та святкування Великодня.

У четвер, у від 20-ої години за італійським часом, вперше за шістсот років, Католицька церква має папу на пенсії. Папа Бенедикт сказав, що братиме участь у справах Церкви у новий, за його словами, спосіб. Він попросив вірян пам’ятати його та завершив своє звернення простими словами подяки.

Католики із розумінням ставляться до рішення Папи і тепер розмірковують над тим, чи наступний Папа буде вихідцем з Європи, чи ні.

«Ми вважаємо, що Католицька церква повинна мати лідера і він може бути з будь-якої точки світу», – сказав один присутній.

Подібну думку висловила й друга особа, яка сказала, що не важливо, звідки прибуде новий Папа. Значення має лише те, наскільки потужною буде його віра та молитва.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG