Спеціальні потреби

«Вкладайте в Україну сьогодні, завтра може бути запізно!» - Вадатурський


Україна може стати 2-ю в світі за експортом зерна - український аграрій у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Україна може стати 2-ю в світі за експортом зерна - український аграрій у США

Цього тижня у Вашингтоні українські урядовці та лідери агроринку переконували американських колег інвестувати в українське сільське господарство. Київські чиновники розповідали про реформи, боротьбу з корупцією і обіцяли повне сприяння іноземному капіталу. Керівники ж найбільш успішних українських аграрних підприємств на власному прикладі доводили, що в Україні працювати можна і треба.

Про ситуацію та перспективи українського аграрного сектора «Голос Америки» поспілкувався з Олексієм Вадатурським – генеральним директор компанії «НІБУЛОН», яка є найбільшим приватним експортером зерна в Україні.

З першого дня заснування «НІБУЛОН» у 1991 році, Олексій Вадатурський покладається на західних партнерів та їх інвестиції. Він чітко розуміє, інвесторів приваблює перспектива росту, а в України вона є:

«Ми в недалекій перспективі будемо країною номер 2 у світі за рівнем експорту сільськогосподарської продукції… Якби Україна сьогодні так працювала як «НІБУЛОН» – потенціал 100-120 мільйонів тон зернових культур…Ми впритул будемо підходити до показників, які має Америка».

Ми в недалекій перспективі будемо країною номер 2 у світі за рівнем експорту сільськогосподарської продукції
Олексій Вадатурський

Але приїхав український бізнесмен на аграрний конгрес у США не благати про допомогу, а попередити потенційних інвесторів – вкладайте в Україну сьогодні, завтра може бути запізно.

«Не чекайте, поки я українець зроблю все, щоб і влада була некорумпована, і щоб були реформи, а ви потім прийдете на готове. Ні, ми повинні разом це зробити. Це буде швидше».

Американському уряду Вадатурський має інше послання. Українці швидше позбудуться ностальгії за Радянським Союзом, якщо побачать, як запрацювала їх економіка. Вашингтон має посприяти приходу американських інвесторів, надавши їм кредитні гарантії:

«Америка як держава виступила гарантом ... щоб вони могли нам допомогти і фінансами. Це простіше буде вирішувати ніж постачання зброї. А Україна тоді терміново відчує ці можливості. І кожен українець буде розуміти – з’явилися кошти в бізнесі, і всі зрозуміють, що Україна йде у правильному напрямку, до цивілізованого світу».

Аграрний сектор – це локомотив розвитку економіки України
Олексій Вадатурський

Майбутнє українського аграрного сектора – в розвитку великих аграрних холдингів, каже Вадатурський. Лише такі компанії можуть принести в Україну передові технології, сучасну техніку, створять робочі місця.

«Аграрний сектор – це локомотив розвитку економіки України. Ми займаємося не лише сільським господарством, але ми будуємо елеватори, судна, кораблі, будуємо баржі. Ми робимо все, щоб Україна була не державою біля моря, а морською державою».

«Сьогодні потрібно, в першу чергу, підтримати ці «точки росту» - окремим компанія, які займають лідируючі позиції – їм допомогти. Під гарантії держав, їм допомогти коштами і вони досить швидко можуть розвернути нові робочі місця і вони дадуть поштовх, щоб Україна була незалежною у цьому питанні».

Орієнтована на експорт компанія «НІБУЛОН» спорудила мережу елеваторів вздовж всього маршруту доставки зерна, та будує власні баржі, аби перевозити вантажі по Дніпру. Наступною великою ідеєю Олексія Вадатурського є проект поглиблення русла Дніпра, щоб перетворити найбільшу річку України у найбільшу транспортну артерію. І тут він сподівається скористатися американським досвідом:

Якщо далі буде корупція і розбазарювання коштів, то нам ніхто більше не буде допомагати
Олексій Вадатурський

«Я найближчим часом візьму групу наших спеціалістів, і ми познайомимося з логістикою роботи на Міссісіпі. Організації перевезень, оснащенню елеваторів, завантаженню барж».

По Міссісіпі перевозять 55 млн тон зернових, а Україна – 1,5 млн тон. Якщо брати Міссісіпі глибину і Дніпро – то у нас більше 3,5 – 4 метри і там і там, а різниця в перевезеннях – досить суттєва. Це колосальні резерви в Україні... А це зніметься зерно з розбитих автомобільних доріг, менше треба буде вагонів, А це досить суттєво.

Український зернотрейдер вірить, що світ підтримає український аграрний сектор, але врешті, все залежатиме від самих українців.

«Те що нас тут чують,… я впевнений, що нас чують і помагають. Я кажу українцям - потрібно трохи терпіння.. і нам допоможуть, але нам українцям самим треба багато що роботи, щоб ми були заможними. І щоб ми наблизились до рівня життя європейців. За нас ніхто нічого не зробить. Нам допоможуть, але нас запитають як ми використали ці кошти. Якщо далі буде корупція і розбазарювання коштів, то нам ніхто більше не буде допомагати. Ми, бізнесмени повинні об’єднатися, боротися за прозорість, боротися проти корупції… допомогти самим собі, простим людям…».

Дивіться також: Як Україні заробити мільярди на харчах для світу - розказали у Вашингтоні

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG