Спеціальні потреби

Білий дім і Конгрес сперечаються через податкові пільги для американців


У Вашингтоні триває одна з багатьох політичних суперечок, цим разом – навколо податків. Адміністрація Барака Обами тисне на Конгрес продовжити податкові пільги для пересічних американців за рахунок фонду соціального забезпечення. Після певних політичних суперечок, виглядає, що Білий дім може розраховувати на продовження пільг на цілий рік. Лідери республіканців у Конгресі США більше не вимагають, аби пільги були компенсовані за рахунок скорочення державних витрат.

Президент Обама вважає, що у час становлення на ноги хиткої економіки, потрібно дотримуватися обраного ним курсу:

«Найменше, чого ми зараз потребуємо, це аби Вашингтон став на заваді відродженню Америки. В першу чергу Вашингтон не повинен збільшувати податки для пересічних американців».

Запроваджений минулого року закон про податкові пільги на зарплатню, зекономив пересічній американській родині приблизно тисячу доларів. Однак, у разі відмови республіканців продовжити його, дія закону вигасає цього місяця.

«Продовження цих податкових пільг до кінця року зекономить родинам у середньому тисячу доларів. Витративши ці гроші у місцевих крамницях, американці вкладуть їх назад в нашу економіку», – каже сенатор-демократ Макс Бакус.

Лідер республіканців та спікер палати представників Джон Бейнер зробив крок назустріч і відмовився від передумови скоротити державні витрати, аби компенсувати нестачу надходжень до бюджету. Однак, поки що не зрозуміло, чи піде на поступки партія загалом. Республіканців непокоїть, що продовження податкових пільг наростить і без того великий державний борг.

«Загалом борг складає понад 15 трильйонів 300 мільярдів доларів - більше ніж наш внутрішній валовий продукт. Співвідношення боргу до ВВП перевищує 100% і ставить нас в один ряд з багатьма європейськими країнами, які переживають серйозну боргову кризу», – висловлює занепокоєння сенатор-республіканець Орин Гетч.

Президент Обама обіцяє, що податкові пільги на зарплату закінчаться наприкінці року. Адже їх продовження ще на певний час поставить під загрозу систему соціального забезпечення, на яку покладається понад 50 мільйонів пенсіонерів.

XS
SM
MD
LG