Спеціальні потреби

Вашингтон запевнив Афганістан у подальшій підтримці


Держсекретар Гілларі Клінтон пообіцяла, що Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати Афганістан після завершення там місії очолюваних американцями міжнародних сил і після виведення їх з його території.

З такою заявою Клінтон виступила на відкритті дводенної зустрічі-діалогу за участю групи афганських урядовців, яку очолює президент Гамід Карзай.

Зустріч з президентом Карзаєм і його командою у Вашингтоні проходить на вищому дипломатичному рівні. Американська сторона відверто визнає, що це є спроба налагодити відносини між обома сторонами, напруженими впродовж останніх місяців внаслідок гострої критики, якою обмінялися уряди обох держав.

Сполучені Штати відверто критикували афганський уряд за корупцію і допущення шахрайства під час виборів на користь Карзая, якого переобрано на другий термін урядування.

Натомість афганці піддали сильному осудові очолювані американськими силами військові операції в Афганістані під час яких загинуло багато цивільних людей. Це спонукало Карзая на початку року задуматись над можливим примиренням із талібами.

На початку дводенної зустрічі, як Карзай так і Клінтон зробили налолос на міцності американсько-афганського партнерства, що, як сказала держсекретар США, витримає усі випробування.

Президент Карзай зробив подібну заяву, зазначивши, що між серйозними урядами час від часу заходять розбіжності.

Афганський лідер подякував Сполученим Штатам за військову і економічну допомогу і заявив, що його уряд усвідомлює всю свою відповідальність та що Афганістан «не буде більше тягарем на ваших плечах», - за висловом Карзая.

Президент Гамід Карзай зустрінеться також із президентом Обамою у Білому домі.

XS
SM
MD
LG