Спеціальні потреби

Вашингтон не спішить з реакцією на хімічну зброю у Сирії


Вашингтон завагався з відповіддю Асаду
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Вашингтон завагався з відповіддю Асаду

Уряд Сирії застосував хімічну зброю у громадянській війні з повстанцями. До такого висновку прийшли експерти американської розвідки, про що повідомили урядовці США. Щоправда, Вашингтон утримується від будь-яких рішучих кроків, поки не буде знайдено беззаперечних доказів.

Згідно з висновком розвідки Сполучених Штатів, війська президента Сирії Башара Асада застосовують хімічну зброю у невеликих масштабах у боротьбі з опозиційними силами. Про це повідомив міністр оборони США Чак Гейґел:

Розвідка США відносно впевнена, що сирійський режим застосовує хімічну зброю у невеликих дозах, а конкретно – зарин».

Зарин - отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Уряд США каже, що висновки експертів основані на вивченні зразків тканини тіла уражених людей.

«Ми не можемо підтвердити походження отрути, але вважаємо, що будь-яка хімічна зброя у Сирії, швидше за все, походить від режиму Асада», - зазначив Гейґел.

І ця інформація може повністю змінити позицію США щодо невтручання в конфлікт в Сирії. Раніше президент Барак Обама прямо заявляв, що використання режимом Асада хімічної зброю стане саме тим фактором, що може потягти за собою введення у Сирію американських військ:

«Якщо ми побачимо переміщення або застосування великої кількості хімічної зброї, це може стати остаточним поштовхом для нас, і змінити мою позицію».

Однак, зважаючи на складність ситуації, Білий дім обіцяє робити будь-які рішення лише за наявності беззаперечних доказів. Сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає, що адміністрація США зайняла занадто м’яку позицію:
Ми не можемо підтвердити походження отрути, але вважаємо, що будь-яка хімічна зброя у Сирії, швидше за все, походить від режиму Асада.
Чак Гейґел, міністр оборони США

«Президент Сполучених Штатів заявив, що якщо уряд Башара аль-Асада застосує хімічну зброю, то тим самим він перетне заборонену межу. На мій погляд очевидно, що він переступив цю межу».

Окрім США, Великобританія та Франція також звинувачують уряд Сирії у застосуванні хімічної зброї.

Однак, каже експерт Центру стратегічних досліджень Арам Непґузян, зараз Білий дім дуже обережно обирає свої слова:

«Небезпека в тому, що шалений тиск може викликати рефлективну реакцію уряду США. І це - справжня загроза. Тож вони намагаються оминути цей сценарій та створити ґрунт для ефективної оцінки і відповідної реакції».

Громадянський конфлікт в Сирії триває вже понад два роки. Його жертвами стали 70 000 людей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG