Спеціальні потреби

Верховний суд США відновив працю без одного судді


Будинок Верховного суду США у Вашингтоні
Будинок Верховного суду США у Вашингтоні

Після довгої відпустки Верховний суд США відновив у понеділок свою працю. Вперше за 25 років лише вісім із дев’яти місць в суді заповнені, місце де’ятого судді буде вирішене щойно після президентських виборів.

Ідеологічно Верховний суд поділений між лібералів і консерваторів від лютого, коли помер суддя консервативних поглядів Антонін Скалія. Його смерть спричинила те, що кілька важливих справ не можуть бути вирішені без призначення і підтвердження Сенатом нового судді.

Запропонований президентом Обамою суддя Меррік Ґарланд не був затверджений. Республіканські сенатори кажуть, що з вирішенням справи кандидатури на суддю Верховного суди вони чекатимуть до часу обрання нового президента.

Це означає, що коли американські виборці оберуть між двома дуже відмінними президентськими кандидатами, демократом Гілларі Клінтон і республіканцем Дональдом Трампом, новий суддя матиме вплив на рішення Верховного суду на майбутні роки.

Якщо на президентських виборах переможцем вийде Клінтон, дуже правдоподібно, що Ґарланд був би затверджений Сенатом, і в суді було б п’ятеро лібералів і четверо консерваторів. Якщо Трамп вийде переможцем, він правдоподібнло знайде іншого консервативного кандидата на місце Скалії, і ідеологічний баланс перемістився б у більш консервативному напрямку.

Тимчасом нинішня колегія Верховного суду має місяць часу до обрання наступника Обами. Тому судді запланували розглядати справи, які не мають великого ідеологічного значення, такі, як інтелектуальна власність, зміна меж виборчих округів і недозволені практики на біржі.

Незважаючи на результати президентських виборів, у Верховному суді можуть відбутися додаткові зміни. Двом суддям уже понад 80 років, а третьому 78 років.

Найстаршій судді, Рут Бейдер Ґінсберґ уже 83 роки і вона вирішуватиме час виходу на пенсію з дня на день.

Дивіться також: Конгрес США вперше подолав вето Барака Обами

Конгрес США вперше подолав вето Барака Обами. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG