Спеціальні потреби

Верховний суд США заблокував імміграційну реформу Обами


Барак Обама
Барак Обама

ВАШИНГТОН - Президент США Барак Обама закликав Конгрес вдатися до заходів для захисту мільйонів нелегальних іммігрантів, які перебувають в країні, після того, як Верховний суд відмовився дати «зелене світло» його комплексній імміграційній реформі. Імміграційний план, проголошеній президентом Обамою у 2014 році, мав статити ключовим елементом його політичної спадщини.

«Я досяг межі своїх повноважень, - сказав Обама. - Тепер потрібно, щоб діяв Конгрес».

Президент висловив розчарування з приводу результату голосування у Верховному суді щодо його плану запобігання депортації 4 мільйонів нелегальних іммігрантів.

Оскільки голоси суддів розділилися порівну, залишилася в силі заборона суду нижчої інстанції на реалізацію президентського указу Обами.

«Це розпачливе рішення для мільйонів іммігрантів, які облаштовують тут своє життя, які виховують тут дітей, які сподіваються на можливість працювати, сплачувати податки, служити в нашій армії та робити всесторонній вклад у цю країну, яку ми всі так щиро любимо», - заявив президент Обама.

Техас і ще 25 штатів подали позови проти адміністрації Обами, наполягаючи, що у нього немає права захистити від депортації нелегальних іммігрантів, і що він не повинен був діяти в обхід Конгресу.

Це справжній удар для Обами, бо указ щодо імміграції був ключовою частиною його спадщини
Норман Орнстін

Ця ситуація ще раз підкреслює, наскільки глибокі розбіжності в американському суспільстві, особливо з питання імміграції, і наскільки це відбивається на роботі всіх трьох гілок влади.

«Це справжній удар для Обами, бо указ щодо імміграції був ключовою частиною його спадщини, - зазначає аналітик Американського інституту підприємництва Норман Орнстін. - Всі були глибоко розчаровані, коли після дружного двопартійного рішення в Сенаті Палата представників взагалі відмовилася розглядати це питання».

Президент у четвер знову заявив, що йому довелося взяти справу в свої руки, оскільки Конгрес не діяв.

Одна людина, хай навіть президент, не може в односторонньому порядку змінювати закони
Кен Пакстон

«У мене не залишалося іншого вибору, окрім того, щоб вжити заходів в рамках своїх повноважень, аби зробити нашу імміграційну систему розумнішою, чеснішою і справедливішою», - сказав він.

Однак опоненти президента наполягають, що він неодноразово перевищував свої повноваження.

«Сьогоднішнє рішення зафіксувало те, на чому ми наполягали з самого початку: одна людина, хай навіть президент, не може в односторонньому порядку змінювати закони, - сказав генеральний прокурор Техасу Кен Пакстон. - Це серйозна поразка для президента Обами в його спробах розширити повноваження виконавчої влади, і перемога для тих, хто вірить в зподіл влади і верховенства права».

Обама підкреслив, що суд не виніс рішення щодо «плюсів» його плану і що голоси розділилися порівну (чотири на чотири) через брак дев'ятого судді. При цьому президент додав, що зробив все можливе, щоб реформувати імміграційну систему США.

Дивіться також: Ось головні підсумки "сидячого Майдану" у Конгресі США

Ось головні підсумки "сидячого Майдану" у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG