Спеціальні потреби

Американські сенатори Маккейн і Ґрем їдуть в Єгипет


Сенатори Джон Маккейн і Ліндсі Ґрем
Сенатори Джон Маккейн і Ліндсі Ґрем
Республіканські сенатори Ліндсі Ґрем і Джон Маккейн повідомили, що на прохання президента Барака Обами наступного тижня вирушать до Єгипту і спробують переконати військових не відкладати проведення нових виборів.

Єгипет охоплений кривавими акціями протесту з тих пір, як 3 липня військові відсторонили президента країни Мухамеда Мурсі від влади. Ці події поставили під загрозу виділення цій країні щорічної військової та економічної допомоги США в обсязі 1,5 мільярда доларів.

«Ми можемо знову підкреслити спільну позицію обох партій, що потрібно переходити до цивільного контролю. Військові повинні дозволити провести нові вибори і перейти до демократичної форми правління за участю широкого кола сил», - сказав Ґрем.

Маккейн не входив в подробиці візиту, повідомивши, що він і Ґрем намагатимуться посприяти процесу примирення в Єгипті.

За словами Ґрема, в ситуації, що склалася, ставки дуже високі.

«Якщо така ситуація в Єгипті триватиме, і навколо Ізраїлю з'являться нові радикальні режими, то потім ми пошкодуємо, що не зробили все, що в наших силах, щоб допомогти зберегти стабільність в Єгипті», - заявив він.

Минулого тижня адміністрація Обами заявила законодавцям, що не оголошуватиме зміну уряду в Єгипті переворотом, що, згідно зі законами США, викликало б негайне припинення американської допомоги.

Адміністрація побоюється, що припинення фінансування може поставити під загрозу програми, спрямовані на забезпечення безпеки ізраїльських кордонів і боротьбу з контрабандою зброї в контрольованому войовничим угрупованням Гамас Секторі Газа.

Тим часом, у середу в Сенаті має відбутися голосування в справі ініціативи республіканця Ренда Пола про припинення надання допомоги Єгипту і перекидання цих коштів на ремонт мостів у США.

«Ми вимагаємо від інших країн дотримання закону, але чомусь наша власна адміністрація так не робить. Відправляти гроші в Єгипет за умов, що стався там військовий переворот - незаконно, - заявив Пол. - Замість незаконного виділення грошей за кордон, ми могли б витратити їх у себе вдома».

За словами Ґрема, проведення голосування зараз може надіслати хибний сигнал.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG