Спеціальні потреби

Лондон: Керрі і Лавров таки не домовилися


Сергій Лавров і Джон Керрі у Лондоні
Сергій Лавров і Джон Керрі у Лондоні
Шестигодинна зустріч міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова і державного секретаря США Джона Керрі проходила у резиденції посла США у Лондоні.

Виступаючи на прес-конференції після завершення розмови, Лавров заявив, що Росія поважатиме волевиявлення народу Криму.

Вказуючи на Статут ООН він заявив, що права на самовизначення ніхто не скасовував, а далі спекулювати немає сенсу, треба дочекатися результатів референдуму. «Своє ставлення до результатів референдуму ми висловимо, коли ці результати стануть відомі», – сказав він.

Лавров також заявив, що Росія не має планів щодо вторгнення на Південний Схід України.

За його словами, в Росії та США і далі немає спільного бачення становища в Україні, і розбіжності залишаються. Але, сказав він, «розмова була корисною, щоб побачити, наскільки ми одне одного розуміємо».

Щодо Криму Лавров також сказав, що для Росії це «випадок, який не може розглядатися відокремлено від історії», «який не можна розглядати поза історичним контекстом». За його словами, Крим – це випадок «іще більш особливий, ніж Косово», і для Росії цей півострів «означає значно більше, ніж Коморські острови для Франції чи Фолклендські острови для Великобританії».

У відповідь на запитання про можливі погрози на адресу Росії, Лавров сказав, що у перебігу розмови Керрі «ніяких погроз не висував». Російський міністр назвав санкції «контрпродуктивним інструментом».

Джон Керрі дав окрему прес-конференцію за підсумками зустрічі. Він зазначив, що Сергій Лавров сказав йому, що Путін прийме рішення в справі Криму після оголошення результатів референдуму, на що Керрі відповів, що це рішення буде мати величезні наслідки.

Держсекретар також зазначив, що майбутній референдум суперечить Конституції України та міжнародним законам, що його результати не визнають ні США, ні міжнародна спільнота.

Джон Керрі назвав свої переговори з Лавровим «дуже відвертими». «Ми обговорили позиції Росії і США, обговорили наші розбіжності», - додав він.

Втім, у Вашингтоні президент США Барак Обама під час зустрічі з прем'єр-міністром Ірландії в Овальному кабінеті заявив, що він все ще сподівається на дипломатичне вирішення української кризи. Проте американський президент попередив про наслідки, якщо цього не станеться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG