Спеціальні потреби

Якщо почнеться війна, їй не буде кінця - Яценюк у США


Яценюк у США сказав, що "любих друзів-2" не буде
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Яценюк у США сказав, що "любих друзів-2" не буде

"Моя дружина говорить російською. Їй жоден захист від Росії не потрібен, як і моїм дітям".

В ході виступу в аналітичному центрі «Атлантична Рада» прем’єр-мінстр України дозволяє собі єдиний жарт про російську агресію. Загальний тон промови та відповідей – зовсім інший. Яценюк наголошує Україна – Росія – Крим це не локальний міжсобойчик, а криза з далекосяжними для всього світу наслідками.

"Якщо нас, країну яка відмовилась від ядерної зброї, не захистять, то скажіть як світ проситиме інші країни припинити їх ядерні програми? Не можливо у такій ситуації переконати когось зупинити ядерні програми. Це глобальна проблема, і всі ми маємо її вирішити", - заявив Яценюк.

"Колективні організації, відповідальні за глобальну безпеку, не настільки ефективні, як мали би бути. І це я кажу дуже дипломатичною мовою", - зазначив голова уряду України.

Яценюк наголошує, якщо питання лише у Криму, влада готова до діалогу, але у рамках закону і не під дулом автомату. Майбутній кримський референдум він називає волевиявленням «на замовлення».

"Що треба зробити, так це ухвалити у парламенті закон про так звані «місцеві референдуми» і лише після цього подібний референдум міг би стати конституційним".

Яценюку нагадують, мовляв вже було в Україні піднесення 2004-го і зійшло нанівець через сварки. Він запевняє - цього разу в Україні все абсолютно по іншому.

"Революція 2004-го була мирною. У революції 2013-14го рр. колишній президент та уряд заплямували себе кров’ю. Тепер у народу інші настрої. Але люди тепер об’єднані, вони показали свої відвагу і готовність битись за країну. Це великий знак для держави", - заявив Арсеній Яценюк в Вашингтоні.
Ми повинні робити все можливе. І кажучи «Ми», я маю на увазі усі у світі, хто виступає за мир та стабільність

Голова Уряду України дякує Європі та США. Вони пообіцяли і підтримати і захистити Україну. Яценюк говорить про підписання Угоди з ЄС, реформи , роботу з МВФ, повну готовність до діалогу з Росією. От лише позиція та плани останньої - загадка.

"Я намагаюсь зрозуміти, що має на меті Росія? Чи вони хочуть перекроїти кордони? Переглянути результати Другої світової? Відновити СРСР? Чи зберегти мир та стабільність у регіоні та дотриматись власних міжнародних зобов'язань?"

Зупинити , напоумити Путіна – можна лише об’єднавши зусилля всього світу – каже Яценюк.

"Ще раз скажу. Ми повинні робити все можливе. І кажучи «Ми», я маю на увазі усі у світі, хто виступає за мир та стабільність. Бо якщо почнеться, то кінця вже не буде".

Чутливе місце Путіна це його кишеня – каже президент «Фрідом хаус» Дейвід Креймер. Каже фінансові санкції можуть бути найефективнішою допомогою Україні.

"Його статки, гроші. Це звісно у кожного чутливе місце, але я думаю, що для Путіна та його найближчого кола – найбільше. Часто багаті росіяни не тримають гроші у Росії, бо не вірять системі. Вони купують нерухомість на Заході, мають рахунки у банках – бо відчувають, що там безпечніше. Тож якщо ми заморозимо їхні рахунки, думаю це не пройде непоміченим".

Я думаю, що Росія та Путін особисто ідуть за власним планом, який не обмежується захопленням ні України
Посол Грузії у США
Креймер радить карати російські банки та державні компанії.

Посол Грузії у США Арчіл Гегешідзе наголошує - покарати Росію треба вже зараз. Безкарність, чи зволікання – додають агресорам впевненості.

"Я думаю, що Росія та Путін особисто ідуть за власним планом, який не обмежується захопленням ні України, ні Криму. Не думаю, що уряд України зараз у тій позиції, щоб Росія вела з ним переговори", - переконаний посол.

"А якщо Росія таки зазіхатиме на права народів, то за це агресори мають (і повинні) заплатити дуже високу ціну. У випадку Грузії, Росію не примусили платити, тож цього разу Росія має заплатити за свої дії, щоб наступного разу вже не насмілилась на щось подібне на території колишнього СРСР, чи навіть за її межами".

XS
SM
MD
LG