Спеціальні потреби

США і Росії поки що не досягли остаточних домовленостей щодо Сирії


Джон Керрі і Сергій Лавров на спільній прес-конференції в Женеві
Джон Керрі і Сергій Лавров на спільній прес-конференції в Женеві

За підсумками переговорів в Женеві державний секретар США зазначив, що режим припинення вогню в Сирії потребує перегляду і зміцнення

Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров провели у п’ятницю в Женеві переговори щодо врегулювання кризи в Сирії. Переговори тривали близько 10 годин і проходили за участю спеціального представника генерального секретаря ООН у справах Сирії Стаффана де Містури.

Після закінчення консультацій, в ході яких сторони двічі йшли на тривалі перерви, Керрі і Лавров вийшли до журналістів і повідомили, що в розумінні того, що потрібно робити для врегулювання ситуації в Сирії, досягнуто певного розвитку.

«Експерти США та Росії в найближчі дні будуть доопрацьовувати деталі відновлення режиму припинення вогню в Сирії ... Сьогодні я можу сказати, що ми досягли ясності щодо того, як рухатися вперед. Ми завершили велику частину всіх технічних дискусій, які головним чином будуть зосереджені на тому, щоб припинення насильства стало реальним», - заявив Джон Керрі.

За словами держсекретаря США, «режим припинення насильства потрібно кардинально переглянути». Як зазначив Керрі, порушення цього режиму «стали нормою, а не винятком».

Також Джон Керрі зробив заяву щодо того, що Вашингтон виступає за єдність Сирії як держави і не підтримує самовизначення сирійських курдів: «Я хочу ще раз підкреслити, що ми виступаємо за єдину Сирію і не підтримуємо незалежну курдську ініціативу».

За словами Керрі, США вели «обмежену роботу з деякими елементами курдських сил», і в Вашингтоні «розуміють чутливість цього питання для Туреччини».

Зі свого боку, Сергій Лавров заявив, що курди повинні бути представлені в мирному процесі.

«Ми сьогодні з американськими колегами підтвердили необхідність термінового поновлення і початку політичного процесу, в якому повинні брати участь всі без винятку сирійські сторони. Я переконаний, що курди повинні бути в цьому процесі повноцінно представлені. Курди повинні залишатися частиною сирійської держави і повинні бути частиною вирішення проблеми, а не фактором, який буде використовуватися для того, щоб Сирію розколоти, тому що це спричинить ланцюгову реакцію по всьому регіону».

Міністр закордонних справ Росії підтвердив слова Джона Керрі про досягнення більшого взаєморозуміння між Москвою і Вашингтоном в справі вирішення сирійської проблеми.

Російський міністр повідомив журналістам, що російські представники «отримали вперше від наших американських колег список організацій, які приєдналися до режиму припинення бойових дій через американську коаліцію».

Міністр закордонних справ Росії також зробив важливе повідомлення з приводу контактів американських і російських військових.

«Ми сьогодні домовилися посилювати двосторонні контакти, які в останні кілька тижнів якось провиснули, завмерли. Я маю на увазі і контакти між нашими представниками в Женеві, які до недавнього часу були, по суті, повсякденними, а також контакти між керівництвом російської бази в Хмейміме і представниками американського командування, які розташовані в столиці Йорданії, Аммані».

Дивіться також: На Дні Незалежності була радянська військова техніка, а професіоналізацію ЗСУ ще не розпочато - експерт

XS
SM
MD
LG