Спеціальні потреби

«Союз» вперше пристикувався до МКС за 6 годин


У п'ятницю російський пілотований корабель «Союз ТМА-08М» здійснив стиковку в автоматичному режимі до Міжнародної космічної станції (МКС).

Новому екіпажу, до складу якого входять один американець Крістофер Кассиді та двоє росіян - Павло Виноградов і Олександр Місуркін, належить пропрацювати на навколоземній орбіті 5 місяців.

Фахівці відзначають той факт, що в історії МКС це - перший політ пілотованого корабля до станції за укороченим маршрутом. «Союз» долетів до станції через шість годин після запуску з космодрому Байконур. Раніше цей процес займав дві доби.

«Одне з головних переваг польоту за шестигодинною, укороченою схемою полягає в тому, що екіпаж не встигає відчути невагомість відразу, оскільки вплив невагомості на організм починає позначатися приблизно після п'яти годин польоту», - ці слова командира корабля «Союз ТМА-08М» Павла Виноградова, сказані ним напередодні польоту, цитує в п'ятницю ІТАР-ТАРС.

Крім того, як відзначає агентство, іншим плюсом укороченої схеми стиковки, є швидка доставка на станцію швидкопсувних біоелементів.

До запуску, що відбувся в п'ятницю, «коротка» схема кілька разів була випробувана при запуску вантажних кораблів "Прогрес".
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG