Спеціальні потреби

У США відзначають День президентів


Для мільйонів американців понеділок 18 лютого є вихідним. Щороку в третій понеділок лютого у США відзначають День президентів.

Вперше це федеральний свято з'явилося в 1879 році у зв'язку з днем народження першого президента США Джорджа Вашингтона, який народився 22 лютого. Приблизно через століття, у 1968 році, Конгрес схвалив закон, який переніс низку свят з конкретних дат на понеділки, щоб дати працюючим американцям триденні вихідні.

Хоча офіційно це свято, як і раніше, називається Днем народження Вашингтона, його згодом стали також присвячувати дню народження Авраама Лінкольна - 16-го президента США. Лінкольн народився 12 лютого, але його день народження ніколи не був офіційним федеральним святом, хоча він відзначався в деяких штатах. Сьогодні День президентів розглядається як свято, встановлене на честь усіх лідерів країни - колишніх і нинішніх.

Багато крамниць влаштовують спеціальні розпродажі з нагоди свята.

Чинний президент США Барак Обама провів частину святкових вихідних граючи в гольф у неділю з Тайґером Вудсом - 14-кратним переможцем турнірів «Мейджор».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG