Спеціальні потреби

Газети США піддали Путіна різкій критиці


Американські газети різко розкритикували Володимира Путіна після того, як британський суддя заявив, що російський лідер, «можливо, схвалив» отруєння колишнього російського агента ФСБ Олександра Литвиненка, який став перебіжчиком і активно критикував Путіна.

Литвиненко був убитий в Лондоні в 2006 році.

Коментуючи висновки судді, газета New York Times написала, що Путін «створив собі огидну репутацію у сфері правосуддя та прав людини, що природним чином підсилює підозри в його причетності до цього вбивства».

«Щонайменше, лондонське розслідування, скільки б його не відкидав Кремль, повинно послужити попередженням російському лідерові про необхідність відновити свою репутацію, зіпсовану скандальними інтригами за кордоном», – підсумовує New York Times.

Тим часом Wall Street Journal закликала Великобританію ввести жорсткі санкції проти Росії і самого Путіна.

«Негайне видворення з Великобританії усіх відомих агентів ФСБ стало б хорошим початком», – пише газета, додаючи, що британський прем’єр-міністр Дейвид Камерон міг би заручитися підтримкою європейських лідерів, щоб розширити і продовжити санкції проти Росії.

«Великобританія також могла б прийняти закон за зразком американського Закону Магнітського, ввівши візові та фінансові санкції щодо всіх, хто причетний до вбивства Литвиненка, – додає видання. – Пану Путіну більше ніколи не повинно бути дозволено ступити на британську землю. Якщо такі заходи негативно вплинуть на ринок нерухомості в Мейфері, Гайґейті та інших місцях у Сполученому Королівстві, де осідають нажиті нечесним шляхом російські капітали, то так тому і бути».

Дивіться також: "Віддати наказ міг особисто Путін" та інші знахідки розслідування вбивства Литвиненка

"Віддати наказ міг особисто Путін" та інші знахідки розслідування вбивства Литвиненка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG