Спеціальні потреби

США і Пакистан намагаються покращити взаємні відносини


Прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шариф (л) і Барак Обама у Білому домі
Прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шариф (л) і Барак Обама у Білому домі
Прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шариф попросив президента Барака Обаму припинити удари з безпілотних літаків у його країні. Такі удари дуже непопулярні в Пакистані.

Після переговорів у Білому домі в середу Шариф заявив, що він підкреслив «потребу припинити такі удари». У своєму зверненні до репортерів президент Обама не згадав про цю справу.

Однак в оприлюдненому у четвер звіті газета «Вашингтон пост» повідомила, що високопоставлені особи в пакистанському уряді таємно підтримали програму застосування безпілотних літаків. Газета повідомляє, що таємні документи ЦРУ і пакистанські дипломатичні депеші, які вона отримала, вказують на те, що уряд в Ісламабаді отримав таємну інформацію про повітряні удари і кількість жертв.

Обама посилався на боротьбу Пакистану з тероризмом і те, що протягом останнього десятиліття у результаті атак екстремістів загинуло понад 40 тисяч пакистанців. Він також сказав, що Шариф дуже відданий спробам скорочення тероризму в Пакистані і запобігання його поширенню на інші території.

У спільній заяві обох лідерів сказано, що їх партнерство «основане на принципах пошанування суверенітету і територіальної цілісносиі».

Президент Обама також заявив, що він намагався запевнити Шарифа щодо статусу Афганістану. Наступного року американські бойові частини мають залишити ту країну. Він висловив переконання щодо знайдення розв’язки, «яка буде добра для Афганістану, але також на довгий час допоможе захистити Пакистан».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG