Спеціальні потреби

Міжнародна амністія закликає США припнити удари з безпілотників


Базована у Великобританії правозахисна організація Міжнародна амністія закликала Сполучені Штати покласти край таємниці, що оточує застосування безпілотних літаків у Пакистані.

У своєму світі Міжнародна амністія заявила, що США, «як здається, вчинили дуже серйозні порушення прав людини», які, можливо, дорівнюють навіть воєнним злочинам.

У звіті правозахисної організації описано 45 ракетних ударів з безпілотних літаків у племінному районі Пакистану Північний Вазиристан від січня 2012 року до серпня 2013-го. Як сказано, під час однієї атаки загинула 68-річна бабуся. Це сталося, коли жінка збирала в полі овочі. Під час іншого удару від атаки з безпілотника загинуло 18 робітників, які готувалися до вечері.

Пакистанські лідери кажуть, що вони рішуче виступають проти використання безпідотників, але деякі критики вважають, що операції є частиною таємної угоди між Пакистаном і Сполученими Штатами, в якій Пакистан таємно схвалив удари.

Міжнародна амністія закликає Сполучені Штати і Пакистан оприлюднити всю інформацію про повітряні удари. У документі також сказано, що мешканці районів, де використовуються безпілотні літаки, живуть у постійному страху щодо насильства з боку всіх сторін.

Відео - найголовніше

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
XS
SM
MD
LG