Спеціальні потреби

Побоючись агресії з боку Росії, Польща привітала на своїй території американських солдатів


Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич і прем’єр-міністр Беата Шидло вітають американських військовослужбовців
Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич і прем’єр-міністр Беата Шидло вітають американських військовослужбовців

В суботу Польща офіційно привітала контингент американських військ, який прибув до країни цього тижня в рамках місії НАТО. Завданням місії є відлякування російської агресії в регіоні.

На церемонію в місті Жаґань, що в західному районі Польщі, прибули прем’єр-міністр Беата Шидло і міністр оборони Антоні Мацеревич.

«Присутність американських солдатів у Польщі – це ще один крок у нашій стратегії для запевнення безпеки для Польщі та регіону», – сказала прем’єр Шидло, висловлюючи надію, що вони почуватимуться як у себе вдома.

Перший контингент американських солдатів прибув до Польщі з Німеччини в четвер.У зв’язку з цим представник Кремля Дмитро Пєсков назвав операцію загрозою російським «інтересам і безпеці».

«Це навіть більш вимовне, коли третя сторона зміцнює свою військову присутнгість на нашому порозі в Європі», сказав репортерам представник Кремля.

Сполучені Штати планують розгорнути в Польщі понад три тисячі солдатів. Це буде найбільше нарощування військ в країні з часу зпакінчення «холодної війни».

Ця місія, відома як «Атлантична рішучість», оснащена 87 танками «Абрамс» і понад 500 іншими машинами. Вона, за ротаційним принципом, відвідуватиме інші недалекі країни НАТО, включно з Естонією, Латвією, Литвою, Румунією, Болгарією та Угорщиною.

Розгорнення військ, яке доручила адміністрація президента Обами у 2014 році, є відповіддю на російську агресію проти України.

Дивіться також: Сенатські слухання: погляди міністрів Трампа відрізняються від основних позицій, виголошених їхнім майбутнім босом

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG