Спеціальні потреби

Сполучені Штати можуть збільшити військову допомогу Україні


Українські військові розповіли, яку зброю хочуть від США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Українські військові розповіли, яку зброю хочуть від США

Сполучені Штати готові збільшити допомогу українській армії та прикордонним військам. Про це сьогодні у Києві заявив заступник міністра оборони США. Дерек Шоле. Він отримав від українських урядовців інформацію про нагальні потреби. Прохання обіцяють розглянути дуже швидко.

Заступник міністра оборони США Дерек Шоле приїхав до Києва, щоб на місці з’ясувати, яка допомога потрібна українській армії. Він каже, що отримав від урядовців довгий список першочергових потреб:

«Напередодні мав нагоду зустрітися із керівником державної прикордонної служби. Ми побачили, як використовується надана Сполученими Штатами за останні роки техніка і допомога, яку ми надіслали останніми тижнями. Це нагальні потреби прикордонників. Ми говорили про додаткову допомогу. Ми зацікавлені у її наданні. Ми розуміємо, що це потрібно терміново, враховуючи події, які відбувалися сьогодні на сході. Після повернення в Вашингтон ми працюватимемо над цим питанням».

Україна звернулася за військовою допомогою до країн, які виступили гарантами безпеки. Поки що партнери розмірковують, і українці здебільшого обходяться власними силами, пояснює військовий експерт Сергій Згурець. Із США вже надійшли сухі пайки.

Натомість найбільше бракує сучасних касок та індивідуальних засобів захисту. На сто солдатів у війську – один бронежилет. Українські підприємства не можуть швидко виконати замовлення. Також відчувається брак високотехнологічної техніки – нічних прицілів, засобів зв’язку. Військові також можуть розраховувати на броньовані автомобілі Гаммер.

Говорить військовий експерт центру «Defense Express» Сергій Згурець:

«Раніше певна кількість таких машин була передана українській армії і зараз ефективно використовується в рамках антитерористичної операції. З огляду на те, що велику кількість броньованих автомобілів США зараз виводять з Афганістану та Іраку, вони можуть бути передані українській армії та посилити її потенціал».

А ще керівництво АТО хоче сучасні безпілотники, щоб без ризику для життя військових отримувати інформацію про позиції та переміщення бойовиків.
«Нещодавно ті ж американці надавали беспілотники Болгарії. Я думаю, вони могли б за лінією Пентагону надати такі ж беспілотні апарати Україні. З іншого боку – передання супутникових знімків для української сторони, аби оперативно контролювати ситуацію на кордонах».

США майже вдвічі збільшили суму допомоги до 18 мільйонів доларів і звернулися до партнерів із Франції, Великобританії та Польщі підтримати українську армію. Контролювати 700 кілометрів кордону з Росією просто неможливо, тому цей кордон зараз неприкритий.
XS
SM
MD
LG