Спеціальні потреби

Плани створення робочих місць – від Президента США та директора мережі кав’ярень


У світі зростає ризик нової економічної кризи. Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард. За її словами, уряди повинні вдатись до усіх можливих заходів для того, щоб втримати і стимулювати економіку і уникнути нової рецесії.

Як не допустити повторення рецесії у США – саме про це президент Обама говорив у четвер у промові перед обома палатами Конгресу. Обама представив нову програму створення робочих місць в країні. Серед запропонованих ініціатив – проекти з розбудови інфраструктури, обмеження регулювання бізнесу урядом та продовження виплат допомоги з безробіття. Але центральним елементом цього плану вартістю в 447 мільярдів доларів є створення нових робочих місць.

«Півтори тисячі доларів з вашої зарплати підуть не на податки, а залишаться у ваших кишенях», – звернувся Обама до телевізійної аудиторії.

Законопроект містить виділення понад двохсот мільярдів доларів на будівництво та ремонт інфраструктури і збереження робочих місць для вчителів. Чимало пунктів цього законопроекту містять пропозиції республіканців.

«П’ятдесят конгресменів – республіканців запропонували такі саме методи зниження податків, як прописано у цьому плані», – заявив Обама.

Але деякі республіканці, як губернатор Техасу та претендент у президенти Рік Перрі розкритикували цей план, називаючи його черговою спробою потратити бюджетні кошти:

«Пане президенте, ви не можете досягти процвітання шляхом марнотратства. Воно так не буває».

Так само і частина економістів поставилися до цього плану скептично.

«Працедавці мають гроші, аби найняти нових працівників. В них просто немає потреби зараз когось наймати», – каже головний економіст «Mesirow Financial» Даян Свонк.

Свої рекомендації як вирішити проблему безробіття пропонують і деякі бізнесмени. Виконавчий директор мережі «Старбакс» Говард Шульц вважає, що Вашингтон загрався у політику і довів проблему безробіття до краю прірви:

«Політики не розуміють, що відбувається в економіці, і чого реально потребують люди. Це вже – навіть не криза. Це надзвичайна ситуація!»

Шульц розмістив оголошення в газетах, на веб-сайті та провів надзвичайну всенаціональну конференцію, яка транслювалася у прямому ефірі. Його основний заклик – безробіття має визнаватися як проблема номер один.

По-перше, він пропонує ввести мораторій на пожертви політичним партіям до того часу, поки вони між собою не порозуміються та не досягнуть угоди щодо зменшення національного боргу. На сьогодні 140 керівників компаній та тисячі звичайних громадян приєдналися до цього мораторію.

«Якщо ти склав присягу, це означає, що ти маєш служити людям, представляти усю Америку, а не партійну ідеологію чи лише виборців зі свого округу», – каже він.

По-друге, Шульц вірить, що настав час для підприємців проявити ініціативу та почати наймати більше працівників, не чекаючи допомоги уряду:

«Лідери бізнесу мають стати лідерами своїх громад та продемонструвати впевненість в економіці. Думаю, що це розповсюдиться на всіх американців».

Сам Шульц, який сьогодні мільярдер, виростав у бідності. Його батьки довгий час були без роботи.

«Я є уособленням американської мрії. Може, мені це дає право поставити питання, чи не можемо ми робити це краще?» – запитує керівник найбільшої мережі кав’ярень у США.

«Старбакс» – один з найбільших працедавців Америки. І керівник мережі сподівається, що його досвід та ідеї будуть запозичені політиками США.

XS
SM
MD
LG