Спеціальні потреби

Сенатори США закликають збільшити військову допомогу Ізраїлеві


Сенат Сполучених Штатів
Сенат Сполучених Штатів

Група із 83 американських сенаторів закликала президента Барака Обаму завершити працю над угодою з Ізраїлем, яка включала б збільшення нинішньої щорічної військової допомоги тій країні, яка становить 3.1 мільярда доларів.

Ця сума надається на основі 10-річної угоди, яка вигасає у 2018 році. Переговори щодо нової угоди продовжуються. Ізраїль, як вважається, хотів би збільшення допомоги до щонайменше чотирьох мільярдів доларів щороку.

Сенатори не подали конкретної суми, яку повинен отримати Ізраїль, але вони сказали, що «готові підтримати значне збільшення допомоги на основі нової довготермінової угоди».

У листі, який надіслано в понеділок, сенатори посилаються на ряд терористичних загроз, перед якими опинився американський союзник, включно з угрупованняи Гезболла в Лівані, Гамас у Газі, аль-Кайдою та «Ісламською державою» в Сирії та екстремістськими ісламськими угрупованнями на єгипетському Синайському півострові. В ньому також підкреслюється іранську підтримку багатьох із цих угруповань і його недавні ракетні випробування як негайні загрози безпеці Ізраїлю.

«Беручи до уваги надзвичайні кількості озброєнь, що надходять на Близький Схід, Ізраїль може швидко опинитися на некорисному боці регіонального військового балансу», – говориться в листі.

Цього року Сполучені Штати призначили понад 17 мільярдів доларів на військову та поліцейську допомогу іноземним країнам. Згідно з даними монітору допомоги з безпеки, ця допомога включає 3.1 мільярда доларів для Ізраїлю. Афганістан – єдина країна, що отримує більше – 3.8 мільярда доларів. На третьому місці – Єгипет з 1.3 мільярда доларів.

Дивіться також: Про пріоритетні цілі діаспори в Америці розповіла активістка із США

Про пріоритетні цілі діаспори в Америці розповіла активістка із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG