Спеціальні потреби

Сирія звинуватила Ізраїль у відповідальності за повітряні рейди


Ізраїльські повітряні рейди на Сирію викликали різноманітну реакцію у світі. Ізраїль наполягає, що ці дії були скеровані проти екстремістів угруповання Гезболла, тоді як сирійські офіційні особи кажуть, що атаки вказують на союз Ізраїлю з «терористами» в Сирії.

У телефонній розмові в понеділок з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муалем звинуватив Ізраїль у співпраці з західними країнами для підірвання уряду Сирії і сказав, що його країна має право вдатися до відповідних заходів.

Росія, разом з Китаєм і генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, висловили занепокоєння з приводу повітряних рейдів і небезпеки, що сирійська криза може поширитись.

Президент Росії Володимир Путін, згідно з передбаченнями, обговорюватиме це питання у вівторок на зустрічі з державним секретарем Джоном Керрі в Москві.

Тимчасом базована у Великобританії організація Syrian Observatory for Human Rights заявила, що в результаті повітряних рейдів у неділю на великий військовий комплекс неподалік Дамаска загинули щонайменше 42 солдати. Сирійський уряд не повідомив про кількість жертв, але державні засоби масової інформації заявили, що були жертви.

Ізраїльський законодавець, який близько пов’язаний з прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу, не підтвердив, що Ізраїль відповідальний за рейди, але сказав у понеділок, що якщо і були якісь дії з боку Ізраїлю, то вони були скеровані не проти Сирії, але базованого в Лівані угруповання Гезболла.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG