Спеціальні потреби

США закликали нового іранського президента змінити курс


Деніс Макдоноу
Деніс Макдоноу
Високопоставлений представник адміністрації США закликав новообраного президента Ірану повести свою країну іншим шляхом щодо використання атомної енергії.

Керівник апарату Білого дому Деніс Макдоноу зазначив, що іранський народ слід привітати з високою явкою на виборчих дільницях під час виборів, які відбулися в п’ятницю, і на яких перемогу здобув поміркованих поглядів представник духовенства Гассан Роугані. Виступаючи на програмі телеканалу CBS Face the Nation, Макдоноу назвав результати виборів потенційно обнадійливими:

«Якщо, як він говорив під час своєї передвиборчої кампанії, він дійсно зацікавлений в тому, щоб відновити нормальні відносини між Іраном і рештою світу, у нього є добра можливість, щоб це зробити. Якщо він має намір забезпечити виконання зобов'язань, прийнятих згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН, і відмовитися від цієї таємної ядерної програми, в нас він знайде партнера».

Макдоноу сказав, що якщо іранське керівництво піде на такі зміни, країна стане на шлях до кращого майбутнього, до якого так прагне іранський народ.

Сенатор-республіканець Марко Рубіо, який виступив у програмі телеканалу ABC This Week, менш оптимістичних поглядів:

«В Ірані все визначає верховний лідер, і саме цей верховний лідер повів країну цим дуже небезпечним шляхом».

Новообраний президент Роугані отримав трохи більше 50 відсотків голосів виборців. Всього проголосувало близько 37 мільйонів людей. У своєму телезверненні Роугані закликав народ Ірану допомогти йому зберегти національну гордість і відстояти національні інтереси.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG