Спеціальні потреби

У Ірані уповільнили Інтернет перед виборами


У Ірані уповільнили Інтернет до виборів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

У Ірані уповільнили Інтернет до виборів

За два тижні до президентських виборів в Ірані Сполучені Штати запроваджують проти Тегерана нові санкції - цього разу проти фінансової системи країни та автомобільної галузі.

Адміністрація Барака Обами, доступними їй методами, буде карати будь-які інституції, які проводять операції у іранській національній валюті ріалі. Минулого тижня Білий дім запровадив санкції проти компаній, які купують іранську нафту, чи допомагають Ірану транспортувати за кордон вантажі.

Під дію санкцій потрапили і українські компанії. США ввели у чорний список Українсько- середземноморські авіалінії та авіакомпанію Буковина, яких підозрюють у доставці заборонених вантажів з Ірану уряду Сирії, а також кіпрсько-українську компанію «Ферланд», яку підозрюють у нелегальній купівлі іранської нафти.

Але є одна категорія товарів, якій Сполучені Штати, навпаки, намагаються відкрити доступ в Іран – це комп’ютери та мобільні телефони - завдяки яким іранці могли б отримати більший доступ до інформації. За два тижня до виборів, відзначають експерти, інформаційний простір в країні практично монополізував уряд.

Чотири роки тому, коли в Ірані оголосили результати президентських виборів, соціальні медіа країни вибухнули незадоволенням. Відео з мобільних телефонів миттєво поширювалося активістами опозиційного Зеленого руху як в середині країни, так і за її межі. Але вже зовсім скоро після цього, онлайн активність в Ірані зменшилася майже до нуля.

Женів Абдо, аналітик центру Стімсона у Вашингтоні, не думає, що ситуація в найближчому майбутньому зміниться:

«Зелений рух був розчавлений урядом. І сьогодні люди вже не мають апетиту до протестів».

За словами Абдо, Іран як і будь-який інший агресивний режим, добре навчився закривати рота тим, хто йому не подобається:

«Вони впровадили досконалу технологію фільтрування Інтернету, перехоплення електронної пошти і таке інше. За допомогою неї, вони змогли виявити і заарештувати чимало активістів».
Вони впровадили досконалу технологію фільтрування Інтернету, перехоплення електронної пошти і таке інше. За допомогою неї, вони змогли виявити і заарештувати чимало активістів.
Женів Абдо, аналітик

Крім того, останнім часом, уряд Ірану суттєво зменшив швидкість Інтернету в країні – привівши усю онлайн комунікацію, як висловилася одна з опозиційних газет, у стан коми. Тому населення Ірану може отримувати інформацію лише з офіційних медіа – телебачення і радіо. А там іранський уряд може проводити будь-які маніпуляції.

Мохамед Реза Ареф, колишній віце-президент, а тепер опонент Ахмадінеджада каже, що державний телеканал вирізав і переписав великі шматки його передвиборчого інтерв’ю.

Він виклав на своїй веб сторінці оригінальну версію інтерв’ю, щоб кожен міг порівняти.

Інші кандидати також скаржаться на державну цензуру і все ще шукають шлях поширити свою думку онлайн. Один з головних претендентів на президентське крісло, головний переговірник у питанні ядерної програми, Саід Джалілі, активно використовує Twitter.

Сполучені Штати зняли обмеження для американських компаній постачати на іранський ринок мобільні телефони, програмне забезпечення та інші технології, в надії, що це відкриє іранцям доступ до джерел інформації, в обхід цензурі уряду Ірану.
XS
SM
MD
LG