Спеціальні потреби

Росія наполягає на участі Ірану у мирному процесі у Сирії


Росія хоче мирити сирійців разом з Іраном
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Росія хоче мирити сирійців разом з Іраном

Цього тижня державний секретар США Джон Керрі перебуває з візитом на Близькому Сходу, покликаному посприяти проведенню мирної конференції щодо Сирії. Проте немає остаточного списку учасників конференції. Росія наполягає на залученні до мирного процесу Ірану.

У боротьбі за контроль над Сирією, Тегеран підтримує режим президента Башара аль-Асада. Росія наполягає, що Іран також повинен брати активну участь у розв’язанні конфлікту.

Говорить міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров:

«Іран неодноразово говорив про свою солідарність з урядом Сирії. Іранські офіційні особи постійно відвідують Дамаск. І ніякі геополітичні упередження не повинні стати на заваді участі Ірану у цій конференції».

У минулому адміністрація Обами виступала проти закликів Росії залучити до мирного процесу Іран. Водночас США кажуть, що жодна з країн поки що не була виключена з процесу підготовки до конференції.

Речниця Державного департаменту Джейн Псакі говорить, що Вашингтон розуміє позицію Москви стосовно Тегерана:

«Ми чули заяви Росії. Знову ж таки, ми не здивовані. Вони висловлювали свою позицію публічно і в минулому. Ми готові працювати зі всіма сторонами».

Тим часом, американці занепокоєні, що залучення Ірану до мирних зусиль в Сирії може відволікти увагу громадськості від ядерних програм Тегерана та його підтримки Гезболли в Лівані, яка, за словами сирійської опозиції, допомагає військам Асада боротися з повстанцями у Сирії.

Хоча Росія та Сполучені Штати підтримують різні сторони конфлікту, держсекретар Керрі каже, що вони мають спільну мету – створити у Сирії перехідний уряд:

«Росія та Сполучені Штати погодились, що наша співпраця принесе надзвичайно позитивні та ефективні результати у намаганні досягти миру».

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун каже, що Джон Керрі та Сергій Лавров повинні діяти швидко:

«Ми не можемо втратити момент. Ми дуже сподіваємось, що мирна конференція відбудеться найближчим часом».

Однак президент Сирії Башар аль-Асад каже, що у пошуках політичного рішення він не буде вести переговорів з повстанцями, яких він називає терористами:

«З самого початку ми говорили, що готові говорити з політичними силами і всередині Сирії, і за її кордонами. З цим проблеми у нас нема, але за умови, що ці сторони не озброєні. Зі зброєю не можна вступати у діалог».

Президент Асад твердить, що його опоненти занадто роз’єднані для вступу з ними у переговори.

Росія та Сполучені Штати погодились, що наша співпраця принесе надзвичайно позитивні та ефективні результати у намаганні досягти миру.
Джон Керрі
Аналітик Інституту миру Стів Гейдеман каже, що уряд Сирії веде власну політичну гру:

«Попри те, що вони не хочуть зіпсувати стосунки з Росією, вони роблять все, щоб ці переговори або не відбулися взагалі, або були направленні виключно на задоволення вимог уряду Сирії.

Асад каже, що у відставку не піде. А саме це є головною вимогою опозиції, підкреслює аналітик Інституту миру Стів Гейдеман:

«США не ставлять такої вимоги, як і Європейський Союз. Але якщо коаліція буде на цьому наполягати, важко навіть уявити, що ці переговори будуть проведені.

Головне сирійське опозиційне угруповання відмовилось зустрічатись з Керрі під час його візиту на Близький Схід і поки що не приєдналось до мирного процесу. Говорить лідер Сирійської національної ради Джордж Сабра:

«На нашу думку, занадто рано вирішувати, чи ми братимемо участь у конференції, тому що насправді не знаємо нічого про цей захід. Порядок денний не складений, переліку учасників нема».

Ще більше ускладнює процес можливість приєднання Ірану до переговорного процесу, чого категорично не сприймає сирійська опозиція.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG