Спеціальні потреби

Нові викриття Едварда Сноудена


Сполучені Штати щорічно витрачають мільярди доларів на таємні програми стеження. Про це йдеться в новому документі, переданому ЗМІ колишнім контрактником АНБ Едвардом Сноуденом.

Газета The Washington Post опублікувала інформацію про «чорний бюджет» у розмірі 52,6 млрд доларів на такі програми в 2013 фінансовому році.

Влада США щорічно повідомляє, скільки грошей витрачається на розвідувальну діяльність, але документ, переданий Сноуденом, подає скільки конкретно коштів відраховується кожному із 16 агентств і, що вони з цими коштами роблять. У своєму матеріалі The Washington Post посилається на Сноудена.

Згідно з виданням, ЦРУ потребує найбільше грошей, а саме - 14,7 млрд в 2013 році. Це майже в два рази більше ніж бюджет Агентства національної безпеки, з яким раніше співпрацював Сноуден.

У бюджеті агентств витрати, серед іншого, на: розвідувальні супутники, високотехнологічне обладнання та на висококваліфікованих фахівців, включно з аналітиками, лінгвістами, криптологами та IT-фахівцями.

У повному обсязі документація налічує 178 сторінок. Газета наголосила, що проводила консультації з американськими чиновниками і вирішила прибрати деякі деталі, які можуть завдати серйозної шкоди безпеці країни.

Нагадаємо, Сноуден вилетів до Гонконгу три місяці тому, маючи при собі величезну кількість засекреченої інформації. В даний момент він живе в Росії, де йому було надано тимчасовий притулок. Сноудену в США пред’явили звинувачення в шпигунстві.
XS
SM
MD
LG