Після того як країни-члени ЮНЕСКО ухвалили рішення прийняти Палестину до цієї культурної, освітньої та наукової організації, США негайно позбавили ЮНЕСКО фінансування.
Багато в чому це рішення уряду віддзеркалює настрої серед американців, які потерпають від безробіття, змушені зважати на економічний спад і тому значно виваженіше ставляться до витрат на допомогу комусь поза Америкою. Ця тема стала одною із ключових для республіканських політиків, які прагнуть взяти участь у виборах президента США у 2012-му році.
Під час останніх республіканських дебатів у Лас-Вегасі, декілька кандидатів пообіцяли обмежити фінансову допомогу країнам світу.
Наприклад, представник лібертаріанського крила у Республіканській партії Рон Пол заявив, що зовнішня допомога з боку США, це по суті фінансування багатіїв у інших країна за рахунок бідних американців. А колишній губернатор штату Массачусетс Міт Ромні, який має найбільше симпатиків серед республіканців, вважає, що якщо американці економлять вдома, то мають обмежити і зовнішню допомогу.
«Зараз ми позичаємо у китайців, щоб поставити на ноги економіку США, а в результаті віддаємо ці гроші третій країні у вигляді гуманітарної допомоги. Хай вже самі китайці займаються благодійництвом», – заявив Ромін у ході дебатів у Лас-Вегасі.
Такі коментарі республіканських кандидатів викликали критику з боку християнських організацій, які мають чималий авторитет серед республіканських виборців.
Натомість експерти вказують, що американці насправді підтримують надання допомоги іншим країнам і навіть хотіли би збільшити її обсяги.
«Опитування показують, що американці розуміють, що ми живемо в глобальному суспільстві і пов’язані з людьми в інших країнах. Вони вважають обов’язком допомагати іншим», – каже Гезер Гарлбарт з Мережні національної безпки.
Водночас, за словами експерта, більшість американців навіть на уявляють, що нинішні обсяг зовнішньої допомоги, яку надає Америка, насправді становлять дуже незначну частку бюджетних витрат:
«Зовнішня допомога становиться менше 1% річних витрат США. В ході опитувань американці звичайно кажуть, що це аж 20%, і радять зменшити її до 5% чи 10%. Тож, якщо і робити саме те, що хочуть американці, то треба збільшувати обсяг зовнішньої допомоги мінімум у п’ять разів».
Чи вважають так само кандидати від республіканців можна буде дізнатись вже 15-го листопада, коли відбудуться чергові дебати кандидатів у президенти.
Республіканці вважають, що Америка має припинити роздавати гроші іншим
- Голос Америки

Links
Вибір читачів
1