Спеціальні потреби

Україна у фіналі Євробачення на тлі намагань Росії "стерти" українську культуру


Співачки з України Альона - Альона та Джері Гейл на телевізійний конкурс Євробачення 2024 приїхали з піснею "Тереза і Марія", що здобула чималу прихильність.
Співачки з України Альона - Альона та Джері Гейл на телевізійний конкурс Євробачення 2024 приїхали з піснею "Тереза і Марія", що здобула чималу прихильність.

Український дует Альона - Альона та Джері Гейл (alyona alyona та Jerry Heil) вийшли до фіналу пісенного конкурсу Євробачення і змагатимуться на завершальному концерті у суботу 11 травня в Мальме у Швеції.

Ми щиро віримо, що можемо збудувати майбутнє для українських дітей, які після цього будуть відбудовувати країну.
Джері Гейл

Конкурс наголошує на своїй неполітичності, але для України телетрансляції Євробачення з рекордно великими міжнародними аудиторіями стали нагодою нагадування про боротьбу за виживання в умовах російської війни.

Новина про успіх українських виконавців з’явилася в ніч з 7 на 8 травня разом з повідомленням про запущені Росією на Україну десятки ракет і дронів, частина яких завдали руйнувань зокрема електростанціям у низці українських регіонів.

Після того, як Росія в лютому 2022 року почала відкрите вторгнення в Україну, держави Європейської телерадіомовної спілки заборонили участь російських виконавців.

Українська співачка Джері Гейл на пресконференції в Швеції розповідала про збір коштів на відбудову української школи - зруйнованої російською ракетою гімназії в селі Велика Костромка Дніпропетровської області.

“Ми щиро віримо, що можемо збудувати майбутнє для українських дітей, які після цього будуть відбудовувати країну”, - сказала співачка журналістам в Мальмо.

Українські виконавці приваблюють велику увагу і прихильність аудиторії, перемігши на Євробаченні кілька разів, зокрема 2022 року.

Українська пісня у півфіналі Євробачення 7 травня 2024 р.
Українська пісня у півфіналі Євробачення 7 травня 2024 р.

Але через війну Україна не була господарем фінальних концертів 2023 року, які натомість приймало англійське місто Ліверпуль.

Велика Британія всіляко підкреслювала, що влаштовувала конкурс від імені України, і тепер британський уряд наголошує на важливості підтримки української культури.

“Оскільки Росія намагається стерти українську культуру з лиця нашого континенту, то ми не можемо стояти осторонь, і разом з нашими партнерами ми повинні бути солідарними з Україною, її ідентичністю та її народом”, - заявила британська міністерка культури Нусрат Ґані 7 травня на британсько-німецькій культурній події.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG