Спеціальні потреби

США оголосили евакуацію свого посольства в Ємені


Сана
Сана
Державний департамент наказав персоналу, не пов'язаному з оперативною роботою, покинути посольство США в Ємені через загрозу терактів.

Втім, стало відомо, що причиною закриття цілої низки дипломатичних представництв США на Близькому Сході і в Північній Африці були перехоплені американською розвідкою розмови між керівниками аль-Кайди.

У виданій у вівторок заяві також закликається громадян США в Ємені залишити країну з увагу на високий рівень загрози терористичних нападів та громадських заворушень.

Великобританія також тимчасово евакуювала свій персонал з посольства в Ємені через загрозу безпеці.

Тим часом представники єменських сил безпеки повідомили про здійснення авіаудару, за ознаками, американським безпілотником. Внаслідок цього нападу загинуло четверо аль-кайдівців у провінції Маріб.

Раніше, американські ЗМІ повідомили, що перехоплені розвідкою США розмови між лідером аль-Кайди Айманом аль-Завагірі та головою відділення угруповання в Ємені привели до закриття низки посольств та консульств США. У повідомленнях зазначається, що аль-Завагірі наказав Насіру аль-Вугайші – лідеру аль-Кайди на Аравійському півострові – здійснити напад можливо вже в неділю 4 серпня. Нещодавно аль-Завагірі призначив аль-Вугайші своїм заступником.

У понеділок деякі посольства США, у тому числі в Алжирі, Багдаді, Дацці та Кабулі, які були закриті у неділю, відновили роботу. 19 інших диппредставництв будуть закриті до суботи 10 серпня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG