Спеціальні потреби

США попереджають американців за кордоном про збільшену загрозу тероризму


Посольство США у Тель-Авіві
Посольство США у Тель-Авіві
США закрили понад 20 своїх посольств і консульств в неділю і попереджають американських громадян, які перебувають за кордоном, про загрозу терактів з боку аль-Кайди.

У заяві Державного департаменту, опублікованій в п'ятницю, говориться, що загроза тероризму особливо серйозна на Близькому Сході і в Північній Африці. Зовнішньополітичне відомство США попереджає, що загроза може виходити від Аравійського півострова, і теракти можуть статися в будь-який час до кінця серпня.

З міркувань безпеки, США закрили низку своїх посольств і консульств, головним чином, в мусульманських країнах.

Відтак, Великобританія і Німеччина заявили, що вони також закриють свої посольства в Ємені в неділю і понеділок у зв'язку із загрозою терактів. Британське Міністерство закордонних справ зазначило, що особливі побоювання викликають можливі загрози в останні дні Рамадана - священного для мусульман місяця.

У Держдепартаменті повідомили, що одноденне закриття дипломатичних представництв є запобіжним засобом. За словами офіційних осіб, вони можуть бути закриті на довший період, якщо того вимагатиме ситуація.

У суботу у Білому домі відбулася нарада на високому рівні у справі найостаннішої загрози. Участь у зустрічі, на якій головувала радник президента США з національної безпеки Сюзан Райс, взяли державний секретар Джон Керрі, міністр оборони Чак Гейґел та міністр внутрішньої безпеки Джанет Наполітано, як також директори ЦРУ, ФБР та Агентства національної безпеки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG