Спеціальні потреби

Вибори-2016: у республіканців в США немає явного фаворита


Марко Рубіо
ВАШИНГТОН - Серед потенційних кандидатів у президенти від Республіканської партії на виборах 2016 року немає явного лідера, свідчать результати недавнього опитування громадської думки.

Можливо, ще зарано думати про наступні вибори президента США. Але це не зупиняє експертів і соціологів від обговорення наступної групи кандидатів, які можуть з'явитися до 2016 року.

Соціолог з Університету Квінніпіак Пітер Браун придивляється до потенційних кандидатів і каже, що на даному етапі є цілий спектр кандидатів.

«Ми виявили, що поки що немає реального беззаперечного лідера, який може стати офіційним кандидатом від Республіканської партії, - говорить він. - Є цілий ряд потенційних фігур, точніше п'ять, які набирають від 10 до 19 відсотків голосів».

Опитування показало, що очолює групу можливих республіканських претендентів сенатор від штату Флорида Марко Рубіо. Його готові підтримати 19 відсотків республіканських виборців. Конгресмен зі штату Вісконсін Пол Раян набирає 17 відсотків, сенатор з Кентуккі Ренд Пол - 15, губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті - 14, а екс-губернатор Флориди Джеб Буш - 10 відсотків.

За словами Брауна, більшість республіканських виборців хоче знайти кандидата, який в 2016 році вийде переможцем після поразок у 2008 і торік.

Більшість президентських кандидатів від обох партій, швидше за все, не оголосять про свої наміри щодо 2016 до часу проведення проміжних виборів до Конгресу наступного року.

Політолог з Американського університету Аллан Ліхтман говорить, що зараз головне завдання республіканців - зберегти більшість у Палаті представників.

«Імідж їх партії дуже сильно потьмянів, - говорить він. - Дуже небагато схвалюють політику республіканців і їм потрібно щось робити з цим».

Соціолог Пітер Браун говорить, що в травні Університет Квінніпіак проведе опитування з метою з'ясувати потенційних кандидатів у президенти від Демократичної партії в 2016 році. Нагадаємо, що президент Барак Обама не зможе висунути свою кандидатуру на третій термін.

«Демократів цікавить питання, чи візьме участь у виборах колишній державний секретар Гілларі Клінтон, - говорить він. – Поки що ми не проводили національних опитувань на цю тему, але в деяких окремих штатах вона показує гарні результати».
Ми виявили, що поки що немає реального беззаперечного лідера, який може стати офіційним кандидатом від Республіканської партії.
Пітер Браун, соціолог

Результати олпитування, проведеного АВС News в січні, вказують, що 67 відсотків респондентів позитивно ставляться до Клінтон, яка раніше займала посади держсекретаря і сенатора та була першою леді США.

Згідно з новим опитуванням, проведеним компанією Marist, якщо Клінтон виставить свою кандидатуру в 2016 році, вона з легкістю отримає перемогу над більшістю республіканських суперників - за винятком губернатора Нью-Джерсі Крісті, якого вона випереджає лише на три процентні пункти (46 проти 43).

Віце-президент Джозеф Байден також може виявити зацікавлення до участі в виборах 2016 року з боку Демократичної партії. Президентські перегони можуть вивести на національну сцену і кількох новачків, наприклад, губернаторів штатів Нью-Йорк і Меріленд Ендрю Куомо і Мартіна О'Маллі.
XS
SM
MD
LG