Спеціальні потреби

Американське суспільство розділилось щодо питання контролю над зброєю


Керівництво країни закликає до кардинальних змін, щоб попередити кровопролиття.

Уряд США зобов’язався вжити кардинальних кроків, аби приборкати випадки масового вбивства в країні. Чашу терпіння переповнив розстріл дітей у початковій школі у штаті Конектикут. Стрілянини викликала запеклі дебати в американському суспільстві.

Чотирнадцятого грудня минулого року, озброєний чоловік увірвався у школу Сенді Хук в Пенсільванії і розстріляв двадцять маленьких дітей та шість вчителів. Трагедія сколихнула країну. Президент Барак Обама закликав до кардинальних змін:

Ми не можемо більше цього терпіти. Трагедії повинні припинитися. А для цього ми повинні змінитися
Президент США Барак ОбамаЗа кілька днів Обама створив комісію, яку очолив Віце-президент Джо Байден. Президент поставив завдання у короткий термін розробити рекомендації, як запобігти подібним випадкам у майбутньому.

«Якщо наші кроки допоможуть врятувати хоча б одне життя, їх варто зробити», - сказав віце-президент.

Віце-президент провів ряд зустрічей з експертами, з опонентами та прихильниками права на зброю. Якщо противники зброї закликають до її обмеження, адвокати права на зброю навпаки бачать вихід в ще більшому озброєнні американців.

«Єдине, що може зупинити злочинця зі зброєю, це інший законослухняний громадянин зі зброєю у руках», - каже віце-президент Національної Асоціації Стрілецької зброї Вейн Лап’єр.

Експерти очікують, що рекомендації групи Байдена міститимуть введення заборони на наступальну зброю, багато кульові магазини, додаткові перевірки при купівлі зброї та покращення системи психологічної допомоги власникам зброї. Однак, аналітики занепокоєні, що потужне лобі права на зброю не дозволить провести кардинальних змін.

«Найбільше я боюсь косметичного законодавства. У таких ситуаціях існує величезна спокуса запровадити, скажімо, заборону на бойову зброю, сказати собі «Ми щось зробили», похлопати один одного по плечу і розійтись по домах, знаючи, що цих кроків не достатньо аби вирішити проблему», - говорить експерт Інституту Катона Тревос Буррус.

Щоправда, цим разом трагедія настільки сколихнула країну, що противники права на зброю оптимістично дивляться на перспективи ускладнення процесу її отримання. У деяких штатах, як скажімо у Нью-Йорку, вирішили не чекати федерального законодавства, і планують запровадити власні обмеження.

«Все дуже просто. Ніхто не ходить на полювання з бойовою зброєю. Не потрібно десять набоїв, аби вбити оленя. Занадто багато невинних людей вже загинуло. Це божевілля повинно припинитися», - вимагає губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо.

Однак, хоча трагедія зачепила кожного американця, опоненти зброї занепокоєні, що поки рекомендації комісії Байдена перетворяться на законодавство, обурення суспільства заспокоїться. До того ж Національна асоціація стрілецької зброї вже заявила, що нижня палата Конгресу США, яку контролюють республіканці, не схвалить введення заборони на бойову зброю.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG